biBLioteka nr 3/2019

19/02/2019 W bibliotece

Kolej­ny, trze­ci już tego­rocz­ny numer pisma przy­no­si przede wszyst­kim zestaw mate­ria­łów przy­go­to­wa­nych przez redak­cję z oka­zji pre­mie­ry książ­ki Nie gódź się Pat­ti Smith, w tym autor­ski komen­tarz artyst­ki do „Snu Kon­stan­ty­na” oraz szkic „Odna­leźć głos”. Z Fili­pem Łobo­dziń­skim, tłu­ma­czem liczą­cej 228 stron anto­lo­gii, roz­ma­wia­ją Artur Bursz­ta i Ola Olszew­ska.

 

BL Info 2019.02.21 biBLioteka nr 3 2019__www_top

 

Z nume­ru na numer wra­sta licz­ba osób czy­ta­ją­cych maga­zyn lite­rac­ki biBLio­te­ka, któ­ry kon­ty­nu­uje tra­dy­cję papie­ro­wych i sie­cio­wych cza­so­pism Biu­ra Lite­rac­kie­go, od 21 lat obec­nych w inter­ne­cie. Kolej­ny, trze­ci już tego­rocz­ny numer pisma przy­no­si przede wszyst­kim zestaw mate­ria­łów przy­go­to­wa­nych przez redak­cję z oka­zji pre­mie­ry książ­ki Nie gódź się Pat­ti Smith, w tym autor­ski komen­tarz artyst­ki do „Snu Kon­stan­ty­na” oraz szkic „Odna­leźć głos”. Z Fili­pem Łobo­dziń­skim, tłu­ma­czem liczą­cej 228 stron anto­lo­gii, roz­ma­wia­ją Artur Bursz­ta i Alek­san­dra Olszew­ska.

 

Muzycz­ność nume­ru pod­kre­śla pre­mie­ra wer­sji elek­tro­nicz­nej Obce­go astro­no­ma Grze­go­rza Cie­chow­skie­go. We wspo­mnie­niach foto­gra­ficz­nych poja­wia się Fort Legni­ca 1998 z kon­cer­ta­mi Lecha Janer­ki oraz duetu Mar­cin Świe­tlic­ki & Miko­łaj Trza­ska. W Dźwię­kach zaś zapis spo­tka­nia autor­skie­go Jerze­go Jar­nie­wi­cza i Euge­niu­sza Tka­czy­szy­na-Dyc­kie­go z Por­tu Legni­ca 2000. War­to tak­że zoba­czyć zapis roz­mo­wy Beaty Sta­siń­skiej z Verą Michal­ski-Hof­f­mann z ubie­gło­rocz­nej edy­cji Euro­pej­skie­go Forum Lite­rac­kie­go oraz kolej­ny film nagro­dzo­ny w kon­kur­sie Nakręć wiersz.

 

Trze­cim auto­rem wyróż­nio­nym w Poło­wie jest Mar­cin Pod­la­ski. Roz­mo­wę z toruń­skim poetą prze­pro­wa­dza Anto­ni­na Tosiek. Wier­sze reko­men­du­je zaś Dawid Mate­usz. W Pre­mie­rach w sie­ci zestaw wier­szy Kami­la Bouški w prze­kła­dzie Zofii Bał­dy­gi oraz dru­ga zapo­wiedź książ­ki Jaku­ba Pszo­nia­ka, a tak­że Sro­giej zimy Ray­mon­da Quene­au w prze­kła­dzie Han­ny Igal­son-Tygiel­skiej. Ponad­to w nume­rze tra­dy­cyj­ne cykle (Artur Bursz­ta w „Misjach nie­moż­li­wych” api­sze o Insty­tu­cie Lite­ra­tu­ry) oraz kolej­ne gło­sy (Juliu­sza Pie­li­chow­skie­go i Macie­ja Woź­nia­ka) w dys­ku­sji „Biu­ro­we książ­ki roku”. Pole­ca­my!

 

Wybierz się do biBLio­te­ki

 

Dofi­nan­so­wa­no ze środ­ków Mini­stra Kul­tu­ry i Dzie­dzic­twa Naro­do­we­go pocho­dzą­cych z Fun­du­szu Pro­mo­cji Kul­tu­ry

 

belka_1

Inne wiadomości z kategorii