Urodzony w 1980 w Warszawie. Perkusista, improwizator, kompozytor. Absolwent Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. W 2009 roku w Korei Południowej zdobył brązowy medal na międzynarodowych Igrzyskach Delfickich w kategorii „perkusja solo”. Równolegle z klasyczną edukacją i współpracą z orkiestrami symfonicznymi (Opera Narodowa, Sinfonia Varsovia) udzielał się w zespołach jazzowych, zgłębiał tajniki improwizacji i muzyki eksperymentalnej. Obecnie jest jednym z najbardziej aktywnych perkusistów polskiej sceny improwizowanej, eksperymentalnej i free jazzu. Występuje na jednej scenie z przedstawicielami różnych nurtów muzycznych i rozwija własne przedsięwzięcia perkusyjne solo lub z udziałem innych artystów tego instrumentu.
Katarzyna Stoparczyk
Dziennikarka radiowa i telewizyjna. Z wykształcenia muzyk instrumentalista. Absolwentka Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Autorka programu telewizyjnego „Duże dzieci”, który współprowadziła z Wojciechem Mannem. W Programie Trzecim Polskiego Radia tworzyła audycje: „Dzieci wiedzą lepiej” i „Zagadkowa niedziela” (wyróżniona nagrodą Kuźnia Mistrzów Mowy Polskiej w 2017 roku). Od 2018 roku na antenie radiowej Trójki prowadzi audycję „Myślidziecka 3–5–7”, gdzie rozmawia ze znanymi postaciami kultury, mediów, podróżnikami, naukowcami. Pomysłodawczyni „Piegowatych koncertów” realizowanych razem z Polską Orkiestrą Radiową pod batutą dyrektora artystycznego Michała Klauzy. Twórczyni, scenografka, reżyserka i współprowadząca widowiska muzycznego „Zorka – dziewczynka z gwiazd” oraz spektaklu „Piękne spojrzenie” angażującego niewidome dzieci i muzyków. Uhonorowana Nagrodą Safony (2016), zdobywczyni prestiżowego tytułu Mistrz Mowy Polskiej (2018). W 2021 roku ukazała się książka z jej rozmowami Jak mieć w życiu frajdę.
Marek Vadas
Urodzony w 1971 roku. Słowacki prozaik i autor książek dla dzieci. Studiował estetykę i słowacystykę na Wydziale Filozoficznym Uniwersytetu Komeńskiego w Bratysławie. Laureat nagrody literackiej Anasoft Litera za książkę Uzdrowiciel. Nominowany do nagrody BIBIANA za najlepszą książkę dla dzieci.
Czytanie z książki Meskalina i muzyka Henriego Michaux z udziałem Michała Mytnika w ramach festiwalu TransPort Literacki 27. Muzyka Hubert Zemler.
Czytanie z książki Śnieg w kwietniową niedzielę Philipa Larkina z udziałem Jacka Dehnela w ramach festiwalu TransPort Literacki 27. Muzyka Hubert Zemler.
Spotkanie z udziałem Filipa Łobodzińskiego, Tadeusza Sławka i Oli Budki w ramach festiwalu TransPort Literacki 27. Muzyka Hubert Zemler.
Spotkanie z udziałem Claudiu Komartina, Aleša Štegear, Mai Urban, Miłosza Biedrzyckiego i Grzegorza Jankowicza w ramach festiwalu TransPort Literacki 27. Muzyka Hubert Zemler.
Czytanie z książki „Komunizm, gówno i może cię kocham” z udziałem Tomka Gromadki w ramach festiwalu TransPort Literacki 27. Muzyka Hubert Zemler.
Czytanie z książki Z dnia robię noc Mirona Białoszewskiego z udziałem Jakuba Pszoniaka w ramach festiwalu TransPort Literacki 27. Muzyka Hubert Zemler.