Berek wierszem: Nina Voytala
Michał Mytnik
Głos Michała Mytnika w debacie „Berek wierszem”.
strona debaty
Berek wierszem: wprowadzenieNo mam noc taką, że każdy, nawet najmniejszy bodziec (wchodzący niepewnie w rolę początkowej wartości) eskaluje w rozmianowanej funkcji i oddala się od punktu (matni) jak wariat. No ale chwytam, co mogę:
Zgodnie ze współczesną wiedzą dotyczącą przetwarzania sygnałów dowolny dźwiękowy zapis analogowy da się przetworzyć na zapis cyfrowy, oczywiście w danym zakresie częstotliwości oraz z określoną dynamiką – parametrem SNR [ang. signal to noise ratio], a następnie odtworzyć analogowo bez utraty jakości możliwej do stwierdzenia słuchem człowieka. W skrócie:
Z sygnału dyskretnego x*(t) złożonego z próbek danego sygnału ciągłego x(t) można wiernie odtworzyć sygnał x(t). W rozwinięciu:
Ken jest nieudolnym, tchórzliwym i często panikującym prawnikiem. Kent Paul mówi o nim: „Tani adwokacina, który niewinnego pośle na krzesło elektryczne”.
Obszar 1 łana odpowiadał powierzchni średniej wielkości pizzy, którą mógłbym teraz pochłonąć, gdybym nie był płynem. Reynolds stabilny, wyczuwalne warstwy, lekkie wiry w osi, ale tak to pokój jak stara kamienica (wysokie sufity), ogrzewanie miejskie, a balkony wszelkie (byle nie francuskie). Siedzimy i rozmawiamy o starych czasach, które upłynęły 5 minut temu (ciężko jest o temat, kiedy sklepienia to już tylko wiotkie granice Wielkiej Brytanii i nas – planktonu, który wziął w dłonie gąbki, bo już nie było co brać).
Gałązka hyzopu ma najwyżej 50 cm, a więc żołnierz, podając ocet, mógł sięgnąć do 2 m 40 cm. Większe dawki powodują depersonalizację, zakłopotanie, trudności lub całkowitą niemożność poruszania się. Co prawda w Polsce dochodzi do niezbyt częstych udokumentowanych przypadków, ale jednak.
Ortogonalny plan miasta greckiego i italskiego (początkowo dość swobodny) stosowany był od VII wieku p.n.e. w miastach kolonialnych. Jego dojrzałą formę z V wieku p.n.e. (mającą inspirować Platona) przypisuje się architektowi Hippodamosowi (według Arystotelesa – twórcy Pireusu, Turioj, Rodos i Miletu). Geometryczną dyscyplinę układu dostosowywano do specyficznych warunków otaczającego krajobrazu. Na terenie miasta działało kilka gangów. Największe z nich to Rodziny z Chamberlain Hills, Ballas oraz Los Santos Vagos mające swoje siedziby głównie w południowym i wschodnim Los Santos. W mieście działały również Rodziny z Grove Street, ale wskutek przejęcia Grove Street przez Ballasów gang przestał istnieć.
Mój kuzyn, Sitchin, twierdził, że istnieją sumeryjskie teksty opowiadające historię rasy Anunnaki, mieszkańców planety Nibiru, którzy mieli przybyć na Ziemię około 400 000 lat temu z zamiarem wydobycia surowców, zwłaszcza złota. Ze względu na ich małą liczbę szybko zmęczyli się tym zadaniem i po wielu próbach, z pomocą inżynierii genetycznej, ostatecznie stworzyli człowieka. Sitchin twierdził, że Anunnaki byli aktywni w sprawach ludzkich, dopóki ich kultura nie została zniszczona przez globalne katastrofy, spowodowane nagłym końcem ostatniej epoki lodowcowej około 12 000 lat temu. Ujrzawszy, że ludzie przeżyli, a wszystko, co zbudowali, zostało zniszczone, Anunnaki opuścili Ziemię, dając ludziom możliwość i środki rządzenia sobą.
Urządzenie w kształcie szerokiej miski nie posiada żadnych fizycznych przycisków. Gadżet działa w oparciu o sensory kierunkowe oraz sensory naciskowe, które przekładają ruch stóp na zachowanie bohatera. Im mocniej przechylimy przednią część stopy do przodu, tym szybciej awatar będzie szedł przed siebie. Jeśli wbijemy pięty w misę, bohater zatrzyma się albo zacznie się cofać. Do tego dochodzi ruch w lewo i prawo. Ciekawi mnie, czy urządzenie umożliwia również czynności tak naturalne, jak skręcanie.
O AUTORZE
Michał Mytnik
ur. w 1997 r. w Tarnowie. Poeta, freeganin, redaktor pisma „Rzyrador”. Debiutował w „Stonerze Polskim”, publikował również w „Wakacie”, „Tlenie Literackim”, „Helikopterze”, „MULTImediach”. Członek Krakowskiej Szkoły Poezji im. A. Fredry. W marcu 2019 r. namalował wiersz na ścianach Otwartej Pracowni w ramach Wernisażu Jednego Wiersza. Studiuje inżynierię chemiczną na Politechnice Krakowskiej. Laureat 14. edycji „Połowu” Biura Literackiego. Uczy chemii. Mieszka w Krakowie.