Impresja Adama Kaczanowskiego na temat prozy Barbary Frączyk, laureatki projektu „Połów. Prozatorskie debiuty 2021”.
Jeśli Barbara Frączyk opowiadanie o zaaranżowanej zdradzie w pokoju hotelowym zaczyna od lakonicznego zdania: „Łóżko małżeńskie”. Jeśli Barbara Frączyk potrafi nieprawdopodobną historię opowiedzieć tak, że wierzę w każde jej zdanie. Jeśli na przestrzeni kilku stron, w każdym opowiadaniu Barbara Frączyk umie zaskoczyć mnie jako czytelnika przynajmniej kilka razy. Jeśli po przeczytaniu tekstu Barbary Frączyk jestem równocześnie smutny i zachwycony. Jeśli każde opowiadanie Barbary Frączyk, jakie miałem przyjemność przeczytać, ma w sobie jednocześnie siłę i rezygnację. To wierzę, że jeszcze wiele razy usłyszycie to nazwisko i imię. A przynajmniej – chciałbym, żebyście je ze mną jeszcze parę razy powtórzyli.
O autorze
Adam Kaczanowski
ur. się w 1976 r. Raczej pisarz, trochę performer. Człowiek-małpa, Calineczka, klaun, laureat Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej Silesius, nominowany do Nagrody Literackiej Gdynia. Autor dziesięciu książek z wierszami i czterech z prozą. Poznaniak, mieszka w Warszawie.
Autorski komentarz Adama Kaczanowskiego w ramach cyklu „Historia jednej powieści”, towarzyszący premierze książki Utrata, która ukazała się w Biurze Literackim 22 lutego 2021 roku.
Rozmowa Przemysława Suchaneckiego z Adamem Kaczanowskim, towarzysząca premierze książki Zabawne i zbawienne Adama Kaczanowskiego, która ukazała się w Biurze Literackim 20 stycznia 2020 roku.
Recenzja Anny Kałuży, towarzysząca premierze książki Zabawne i zbawienne Adama Kaczanowskiego, która ukazała się w Biurze Literackim 20 stycznia 2020 roku.