Odsiecz
nagrania / z fortu do portu Filip Zawada Marta Podgórnik Roman HonetZapis spotkania autorskiego „Odsiecz” z Romanem Honetem, Martą Podgórnik i Filipem Zawadą w ramach 20. edycji festiwalu Port Literacki 2015.
WięcejAutorski komentarz do fragmentu tekstu Trzy ścieżki nad jedną rzeką sumują się.
74.
Szyba karetki jest sumą wydechów. Do twarzy ci
z nieprzeźroczystością. Oddech sprawia, że jesteśmy
widoczni. Tylko który z kolei?
Kiedyś jeździłem karetką dosyć często i za każdym razem rozmawiałem sam ze sobą, bo w karetkach rzadko jest ktoś chętny do rozmowy. Dzięki temu, że byłem tam razem z sobą, nie czułem się samotny, i ten fakt trochę mnie uspokajał. Dziwny tok rozumowania, ponieważ jeździłem karetką głównie z tego powodu, że zbyt dużo ze sobą rozmawiałem i to sprawiało, że moje nerwy miały już dość, bo ile można znosić własne towarzystwo. Tym bardziej, jeżeli uchodzi się za człowieka nie zbyt uprzejmego i niezbyt optymistycznie patrzącego na rzeczywistość.
Karetki, które wspominam zawsze jeździły nocą.
Karetki, które wspominam zawsze były nieludzkie.
Karetki, które wspominam nie miały w sobie nic życiowego np. rozkładówki z Playboya przyczepionej do ściany.
W karetkach najbardziej brakowało mi roślin doniczkowych. W tak przestrzennych i przyjemnie oszklonych samochodach można by spokojnie hodować paprotki albo fikusy. Jednak rozumiem, dlaczego ich tam nie ma. Rośliny oszalałyby w towarzystwie jednoosobowych duetów, z których jedna część czułaby się jakby umierała, a druga czuła, że jest i to by jej wystarczało. Który z nas był który w takim momencie?
Jednak fragment numer 74 pochodzący z książki pt. Trzy ścieżki nad jedną rzeką sumują się nie opisuje tej historii tylko zupełnie inną. Opowiada o wypadku, w którym uczestniczyła moja żona. Kiedy jechała karetką, ja nie miałem pojęcia, co się ze mną dzieje.
Karetka jest zawsze skrzyżowaniem kilku historii naraz.
Urodzony we Wrocławiu. Poeta, prozaik i muzyk. Grał w zespołach AGD, Pustki i Indigo Tree obecnie muzykuje sam w formacji ITOITO. Pisze bloga na www.filipitoito.com
Zapis spotkania autorskiego „Odsiecz” z Romanem Honetem, Martą Podgórnik i Filipem Zawadą w ramach 20. edycji festiwalu Port Literacki 2015.
WięcejProgram telewizyjny „Poeci”, w którym Wojciech Bonowicz rozmawia z Filipem Zawadą.
WięcejDzieci zadają pytania autorom i autorkom książki Sposoby na zaśnięcie, która ukazała się nakładem Biura Literackiego 13 lipca 2015 roku.
WięcejKomentarz Filipa Zawady do fragmentu książki Pod słońce było, która ukazała się nakładem Biura Literackiego 31 grudnia 2014 roku.
WięcejZ okazji wydania książki Pod słońce było jej bohater Filip Zawada rozmawia ze swoim tatą Filipem Zawadą, który także jest bohaterem wspomnianej wyżej książki.
WięcejGłos Filipa Zawady w debacie „Z uwagi na tekst”.
WięcejGłos Filipa Zawady w debacie „Wakacje z książkami”.
WięcejZ Filipem Zawadą o książce Trzy ścieżki nad jedną rzeką sumują się rozmawia Katarzyna Fetlińska.
WięcejKomentarz Filipa Zawady do książki Świetne sowy, która ukazała się nakładem Biura Literackiego 2 lutego 2013 roku.
WięcejKomentarz Filipa Zawady do książki Skaczący Myszka Briana Pattena, wydanej nakładem Biura Literackiego 28 kwietnia 2011 roku.
WięcejRecenzja Uli Orlińskiej-Frymus z książki Trzy ścieżki nad jedną rzeką sumują się Filipa Zawady, która ukazała się 27 listopada 2014 roku na stronie szuflada.net.
WięcejRecenzja Marty Dudek z książki Trzy ścieżki nad jedną rzeką sumują się Filipa Zawady, która ukazała 19 marca 2014 roku na stronie literatki.com.
WięcejEsej Przemysława Rojka towarzyszący premierze książki Trzy ścieżki nad jedną rzeką sumują się Filipa Zawady.
WięcejZ Filipem Zawadą o książce Trzy ścieżki nad jedną rzeką sumują się rozmawia Katarzyna Fetlińska.
WięcejRecenzja Magdaleny Wołowicz z książki Filipa Zawady Pod słońce było, która ukazała się na blogu Kącik z książkami.
WięcejRecenzja Marcina Pawlika z książki Pod słońce było Filipa Zawady, która ukazała 9 lutego 2015 roku na stronie Popmoderna.pl.
WięcejRecenzja Mikołaja Marszyckiego z książki Pod słońce było Filipa Zawady, która ukazała na blogu Mikołaj Marszycki: Na temat.
WięcejRecenzja Barbary Englender z książki Pod słońce było Filipa Zawady, która ukazała się 24 kwietnia w portalu Xiegarnia.pl.
WięcejRecenzja Doroty Olearczyk z książki Pod słońce było Filipa Zawady, która ukazała się 18 stycznia 2015 roku na stronie pik.wroclaw.pl.
WięcejRecenzja Uli Orlińskiej-Frymus z książki Pod słońce było Filipa Zawady, która ukazała się 22 stycznia 2015 roku na stronie szuflada.net.
WięcejRecenzja Tymoteusza Milasa z książki Pod słońce było Filipa Zawady.
WięcejRecenzja Uli Orlińskiej-Frymus z książki Trzy ścieżki nad jedną rzeką sumują się Filipa Zawady, która ukazała się 27 listopada 2014 roku na stronie szuflada.net.
WięcejEsej Jacka Gutorowa towarzyszący premierze książki Pod słońce było Filipa Zawady, wydanej w Biurze Literackim 31 grudnia 2014 roku.
WięcejEsej Karola Maliszewskiego towarzyszący premierze książki Pod słońce było Filipa Zawady, która ukazała się nakładem Biura Literackiego 31 grudnia 2014 roku.
WięcejRecenzja Marty Dudek z książki Trzy ścieżki nad jedną rzeką sumują się Filipa Zawady, która ukazała 19 marca 2014 roku na stronie literatki.com.
WięcejRecenzja Przemysława Koniuszego z książki Świetne sowy Filipa Zawady, która ukazała się 29 kwietnia 2013 roku na stronie Biblioteka Młodego Człowieka.
WięcejRecenzja Marka Olszewskiego z książki Świetne sowy Filipa Zawady, która ukazała się w lipcu 2013 roku w Nowej Dekadzie Krakowskiej.
WięcejEsej Przemysława Rojka towarzyszący premierze książki Trzy ścieżki nad jedną rzeką sumują się Filipa Zawady.
WięcejRecenzja Rafała Rżanego z książki Psy pociągowe Filipa Zawady, która ukazała się na łamach „Nowych Książek”.
WięcejRecenzja Magdy Piekarskiej z ksiażki Psy pociągowe Filipa Zawady.
WięcejRecenzja Wojciecha Browarnego z książki Psy pociągowe Filipa Zawady.
Więcej