biBLioteka nr 11/2019

06/08/2019 W bibliotece

Blok tek­stów towa­rzy­szą­cych pre­mie­rze Trans­par­ty Niny Manel to naj­waż­niej­sza część 11 nume­ru biBLio­te­ki w 2019 roku. Roz­mo­wę z autor­ką prze­pro­wa­dza redak­tor­ka książ­ki Mar­ta Pod­gór­nik, o książ­ce pisze Dawid Kuja­wa, a Nina Manel komen­tu­je swój wiersz „Polar­kol­ler”. Dru­gą pre­mie­rą jest elek­tro­nicz­na wer­sja Sro­giej zimy Ray­mon­da Quene­au w prze­kła­dzie Han­ny Igal­son-Tygiel­skiej.

 

BL Info 2019.08.06 biBLioteka nr 11 2019__www_top

 

W nume­rze tak­że zapo­wie­dzi pre­mier książ­ko­wych ze Sta­cji Lite­ra­tu­ra 24. To debiut Péte­ra Náda­sa „Biblia i inne histo­rie” w prze­kła­dzie Elż­bie­ty Sobo­lew­skiej oraz alma­nach „Wier­sze i opo­wia­da­nia doraź­ne 2019” z tek­sta­mi 24 fina­li­stów festi­wa­lo­we­go kon­kur­su oraz 9 uzna­nych pol­skich poetów (w tym nume­rze wier­sze: Bron­ki Nowic­kiej, Anny Pod­cza­szy, Mar­ty Pod­gór­nik i Tade­usza Sław­ka).

 

W Pre­mie­rach w sie­ci wier­sze Macie­ja Konar­skie­go oraz pro­za Ewy Ole­jarz. W Cyklach „Obce sta­ny” Kata­rzy­ny Jaku­biak z tek­stem „Mat­ka patrzy na ame­ry­kań­skie obo­zy Stra­ży Gra­nicz­nej” oraz „Nie­po­gu­bio­ne afek­ty” Ada­ma Popra­wy i „Uko­śnie do pozio­mu”. W Nagra­niach zapis ubie­gło­rocz­ne­go spo­tka­nia w ramach pro­jek­tu „Nowe gło­sy z Euro­py” z udzia­łem Maze­na Maaro­ufa.

 

War­to tak­że prze­czy­tać roz­mo­wę Roma­na Hone­ta z Rober­tem Rybic­kim, tek­sty Zbi­gnie­wa Mache­ja i Anny Pod­cza­szy, posłu­chać spo­tka­nia poświę­co­ne­go R.S. Tho­ma­so­wi z 2001 roku, a tak­że zoba­czyć etiu­dę „Mia­stecz­ko” do wier­sza Tade­usza Róże­wi­cza i foto­re­la­cję z Por­tu Lite­rac­kie­go 2006. Ponad­to w nume­rze kolej­ne gło­sy o poetyc­kich książ­kach trzy­dzie­sto­le­cia. Gorą­co pole­ca­my!

 

Wybierz się do biBLio­te­ki

 

Dofi­nan­so­wa­no ze środ­ków Mini­stra Kul­tu­ry i Dzie­dzic­twa Naro­do­we­go pocho­dzą­cych z Fun­du­szu Pro­mo­cji Kul­tu­ry

 

belka_1

 

Spo­tka­nie z udzia­łem Maze­na Maaru­fa zre­ali­zo­wa­no w ramach pro­jek­tu Lite­ra­ry Euro­pe Live Plus współ­fi­nan­so­wa­ne­go w ramach pro­gra­mu Unii Euro­pej­skiej „Kre­atyw­na Euro­pa” we współ­pra­cy z Lite­ra­tu­re Across Fron­tiers.

Inne wiadomości z kategorii