biBLioteka nr 11/2020

18/08/2020 W bibliotece

Dłu­go ocze­ki­wa­ne pre­mie­ry alma­na­chu Połów. Poetyc­kie debiu­ty 2019 oraz tomu Prze­po­wieść w ścin­kach Mar­ty Pod­gór­nik to głów­ne tema­ty naj­now­szej biBLio­te­ki. O wier­szach Paw­ła Har­len­de­ra, Nata­lii Kubi­cius, Paw­ła Kusia­ka, Micha­ła Myt­ni­ka, Mar­le­ny Nie­miec, Klau­dii Piesz­czoch, Aga­ty Puwal­skiej i Jaku­ba Sęczy­ka roz­ma­wia­ją Wero­ni­ka Janecz­ko i Adam Par­ty­ka. O książ­ce piszą Karol Mali­szew­ski i Jakub Skur­tys.

 

BL Img 2020.08.18 biBLioteka nr 11 20202__www_top

 

Dłu­go ocze­ki­wa­ne pre­mie­ry alma­na­chu Połów. Poetyc­kie debiu­ty 2019 oraz tomu Prze­po­wieść w ścin­kach Mar­ty Pod­gór­nik to głów­ne tema­ty naj­now­szej biBLio­te­ki. O wier­szach Paw­ła Har­len­de­ra, Nata­lii Kubi­cius, Paw­ła Kusia­ka, Micha­ła Myt­ni­ka, Mar­le­ny Nie­miec, Klau­dii Piesz­czoch, Aga­ty Puwal­skiej i Jaku­ba Sęczy­ka roz­ma­wia­ją Wero­ni­ka Janecz­ko i Adam Par­ty­ka. O książ­ce piszą Karol Mali­szew­ski i Jakub Skurtys.Długo ocze­ki­wa­ne pre­mie­ry alma­na­chu Połów. Poetyc­kie debiu­ty 2019 oraz tomu Prze­po­wieść w ścin­kach Mar­ty Pod­gór­nik to głów­ne tema­ty naj­now­szej biBLio­te­ki. O wier­szach Paw­ła Har­len­de­ra, Nata­lii Kubi­cius, Paw­ła Kusia­ka, Micha­ła Myt­ni­ka, Mar­le­ny Nie­miec, Klau­dii Piesz­czoch, Aga­ty Puwal­skiej i Jaku­ba Sęczy­ka roz­ma­wia­ją Wero­ni­ka Janecz­ko i Adam Par­ty­ka. O książ­ce piszą Karol Mali­szew­ski i Jakub Skur­tys.

 

Z ubie­gło­rocz­ną lau­re­at­ką nagro­dy im. Wisła­wy Szym­bor­skiej roz­ma­wia Nina Manel, o książ­ce Prze­po­wieść w ścin­kach pisze Juliusz Pie­li­chow­ski, zaś autor­ka w oso­bi­stym komen­ta­rzu powra­ca do wier­sza z 1996 roku „Pre­qu­el”. W tym nume­rze tak­że zapo­wiedź dwóch ksią­żek: Woj­na (pieśń lisów) Kon­ra­da Góry oraz Świat w ogniu: wier­sze i prze­mo­wy Char­le­sa Bern­ste­ina w prze­kła­dzie Kac­pra Bart­cza­ka.

 

W Cyklach Artur Bursz­ta pro­po­nu­je „Pio­sen­ki dla żywych”, Karol Mali­szew­ski – kolej­ny odci­nek opo­wie­ści o Biu­rze Lite­rac­kim „Chcia­ło­by się powie­dzieć, ale się mil­czy”, a Grze­gorz Wró­blew­ski „Rece­sję”. W Deba­cie „Ludzie ze Sta­cji” gło­sy Anny Pod­cza­szy „Z moty­ką na słoń­ce” oraz Poli­ny Justo­wej „Zza kota­ry”. W Dźwię­kach spo­tka­nie Krzysz­to­fa Siw­czy­ka, Andrze­ja Sosnow­skie­go i Boh­da­na Zadu­ry „Dzi­kie wra­że­nia kre­ta”.

 

Kolej­ny­mi pre­mie­ra­mi są zapi­sy fil­mo­we spo­tkań autor­skich Jana Rojew­skie­go (Iko­no­klazm) oraz Mar­ty Pod­gór­nik (Mor­der­cze bal­la­dy). Numer dopeł­nia­ją Pre­mie­ry w sie­ci. Są to: zestaw Jaku­ba Skwar­ły „Repu­bli­ka chłop­ców” oraz prze­kła­dy Ernő Szépa i Anny T. Sza­bó przy­go­to­wa­ne przez Łuka­sza Woiń­skie­go oraz Micha­li­nę Kucem­bę. Numer dostęp­ny jest na inter­ne­to­wych stro­nach Biu­ra Lite­rac­kie­go. Pole­ca­my!

 

Wybierz się do biBLio­te­ki

 

 

Dofi­nan­so­wa­no ze środ­ków Mini­stra Kul­tu­ry i Dzie­dzic­twa Naro­do­we­go pocho­dzą­cych z Fun­du­szu Pro­mo­cji Kul­tu­ry.

Inne wiadomości z kategorii