biBLioteka nr 12

04/09/2018 W bibliotece

Dwu­na­sty tego­rocz­ny numer biBLio­te­ki przy­no­si zestaw wyjąt­ko­wych tek­stów i mate­ria­łów. Naj­waż­niej­szym z nich jest wywiad z Rae Arman­tro­ut z oka­zji przy­jaz­du poet­ki do Pol­ski na Sta­cję Lite­ra­tu­ra 23 i wyda­nia Czar­nej mate­rii.

 

BL Img 2018.09.04 biBLioteka nr 12__www_top

 

Dwu­na­sty tego­rocz­ny numer biBLio­te­ki przy­no­si zestaw wyjąt­ko­wych tek­stów i mate­ria­łów. Naj­waż­niej­szym z nich jest wywiad z Rae Arman­tro­ut z oka­zji przy­jaz­du poet­ki do Pol­ski na Sta­cję Lite­ra­tu­ra 23 i wyda­nia Czar­nej mate­rii. Ese­je o twór­czo­ści ame­ry­kań­skiej lau­re­at­ki Nagro­dy Pulit­ze­ra napi­sa­li Kac­per Bart­czak (autor prze­kła­du książ­ki) oraz Anna Kału­ża. Dru­gą pre­mie­rą jest e‑book Pustych nocy Jerze­go Jar­nie­wi­cza – tomu wyróż­nio­ne­go tego­rocz­ną Wro­cław­ską Nagro­dą Poetyc­ką Sile­sius.

 

W nume­rze ponad­to pierw­sza zapo­wiedź książ­ki z wier­sza­mi i pro­za­mi Eli­za­beth Bishop w prze­kła­dzie Andrze­ja Sosnow­skie­go oraz pre­zen­ta­cja kolej­ne­go gościa festi­wa­lu Biu­ra Lite­rac­kie­go – pale­styń­sko-islandz­kie­go poety i pro­za­ika Maze­na Maaro­ufa. Zagra­nicz­ny zestaw mate­ria­łów uzu­peł­nia­ją: wywiad, wier­sze i recy­ta­cje Lavi­nii Gre­en­law oraz pre­mie­ra zapi­su ubie­gło­rocz­ne­go spo­tka­nia w Sta­cji Lite­ra­tu­ra z Asją Bakić, Char­lot­te Van den Bro­eck i Llŷr Gwyn Lewi­sem.

 

W Pre­mie­rach w sie­ci zesta­wy wier­szy Rober­ta Jóź­wi­ka i Jaku­ba Pszo­nia­ka, w Cyklach tek­sty Micha­ła Doma­gal­skie­go i Grze­go­rza Wró­blew­skie­go, a w Deba­tach kolej­ne nomi­na­cje do tytu­łu „Poetyc­kiej książ­ki trzy­dzie­sto­le­cia” autor­stwa Joan­ny Muel­ler i Zbi­gnie­wa Mache­ja. Ponad­to wykład Karo­la Mali­szew­skie­go, zapis spo­tka­nia z Jerzy Jar­nie­wi­czem z 2007 roku oraz wspo­mnie­nie kon­cer­tu zespo­łu Mat­pla­ne­ta. Pole­ca­my!

 

Wybierz się do biBLio­te­ki

 

Pre­zen­ta­cję twór­czo­ści Maze­na Maaru­fa zre­ali­zo­wa­no w ramach pro­jek­tu Lite­ra­ry Euro­pe Live Plus współ­fi­nan­so­wa­ne­go w ramach pro­gra­mu Unii Euro­pej­skiej „Kre­atyw­na Euro­pa” we współ­pra­cy z Lite­ra­tu­re Across Fron­tiers.

Inne wiadomości z kategorii