biBLioteka nr 12/2019

27/08/2019 W bibliotece

Tego­rocz­ny 12. numer biBLio­te­ki poświę­co­ny jest Sta­cji Lite­ra­tu­ra 24. Naj­waż­niej­szy­mi mate­ria­ła­mi są dwie książ­ko­we pre­mie­ry: Nawo­ra­dio­wa Kac­pra Bart­cza­ka oraz alma­nach Wier­sze i opo­wia­da­nia doraź­ne 2019 z tek­sta­mi 33 auto­rów i auto­rek nie­go­dzą­cych się na świat, w któ­rym jest tyle wyklu­cza­nych i prze­śla­do­wa­nych grup oraz mniej­szo­ści, tyle hej­tu, poni­ża­nia, nie­to­le­ran­cji, łama­nia praw, wyzy­sku, wyko­rzy­sty­wa­nia, gło­du, aktów ter­ro­ru i wojen.

 

BL Img 2019.08.27 biBLioteka nr 12 2019__www_top

 

Tego­rocz­ny 12. numer biBLio­te­ki poświę­co­ny jest Sta­cji Lite­ra­tu­ra 24. Naj­waż­niej­szy­mi mate­ria­ła­mi są dwie książ­ko­we pre­mie­ry: Nawo­ra­dio­wa Kac­pra Bart­cza­ka oraz alma­nach Wier­sze i opo­wia­da­nia doraź­ne 2019 z tek­sta­mi 33 auto­rów i auto­rek nie­go­dzą­cych się na świat, w któ­rym jest tyle wyklu­cza­nych i prze­śla­do­wa­nych grup oraz mniej­szo­ści, tyle hej­tu, poni­ża­nia, nie­to­le­ran­cji, łama­nia praw. Z Kac­prem Bart­cza­kiem roz­ma­wia w nume­rze Zuzan­na Sala. O książ­ce Nawo­ra­dio­wa pisze Jakub Skur­tys, a swój wiersz komen­tu­je autor.

 

Boha­te­rem nume­ru jest tak­że Fadi Dżo­mar – gość tego­rocz­nej Sta­cji Lite­ra­tu­ra w ramach cyklu „Nowe gło­sy z Euro­py”. Roz­mo­wę „Druk nie jest w ogó­le waż­ny, liczą się dobre tek­sty” prze­pro­wa­dza Filip Kaź­mier­czak, któ­ry w tek­ście „Maka­brycz­ny kwia­ciarz” pisze o twór­czo­ści miesz­ka­ją­ce­go w Ber­li­nie auto­ra. Mate­ria­ły uzu­peł­nia komen­tarz auto­ra do wier­sza „Na cmen­ta­rzu” oraz zestaw wier­szy „Pro­ro­ka szkieł­ko i oko”. W Pre­mie­rach w sie­ci lau­re­aci pro­jek­tów Sta­cji Lite­ra­tu­ra: Patryk Kosen­da, Paweł Kusiak i Jona­than Sco­vil.

 

W Cyklach waż­ny tekst Artu­ra Bursz­ty „Rewo­lu­cja potrzeb­na od zaraz” oraz Micha­ła Doma­gal­skie­go „Seria pro­stych zawo­dów”. W Deba­tach o poetyc­kich książ­kach trzy­dzie­sto­le­cia piszą Michał Tru­sie­wicz oraz Ceza­ry Wicher. W Nagra­niach zaś zapis spo­tka­nia autor­skie­go „Obcy astro­nom” z oka­zji wyda­nia książ­ki z wier­sza­mi Grze­go­rza Cie­chow­skie­go z udzia­łem Anny Skro­bi­szew­skiej, Rafa­ła Sko­niecz­ne­go i Fili­pa Łobo­dziń­skie­go. W cyklu „Zło­dzie­je wier­szy” etiu­da „Toten­tanz – wiersz baro­ko­wy” na moty­wach z Tade­usza Roże­wi­cza.

 

Skrom­niej­szy tym razem dział archi­wa­liów z dwu­dzie­sto­pię­cio­le­cia festi­wa­lu Biu­ra Lite­rac­kie­go to zapis spo­tka­nia z Por­tu Legni­ca 2002 z udzia­łem Toma­sza Maje­ra­na i Ada­ma Wie­de­man­na z oka­zji pre­mier ksią­żek Koty. Pod­ręcz­nik użyt­kow­ni­ka i Baj­ki zwie­rzę­ce. W sek­cji Zdję­cia obej­rzeć moż­na, jak pre­zen­tu­ją się książ­ki Nawo­ra­dio­wa oraz Wier­sze i opo­wia­da­nia doraź­ne 2019. A wszyst­ko to za dar­mo na kom­pu­te­rach, note­bo­okach, table­tach i smart­fo­nach na stro­nie biuroliterackie.pl.

 

Wybierz się do biBLio­te­ki

 

Dofi­nan­so­wa­no ze środ­ków Mini­stra Kul­tu­ry i Dzie­dzic­twa Naro­do­we­go pocho­dzą­cych z Fun­du­szu Pro­mo­cji Kul­tu­ry

 

belka_1

Inne wiadomości z kategorii