biBLioteka nr 13/2019

17/09/2019 W bibliotece

Szczę­śli­wa trzy­nast­ka w biBLio­te­ce. Naj­now­szy numer to przede wszyst­kim pre­mie­ra Waruj Joan­ny Muel­ler i Joan­ny Łań­cuc­kiej. Z autor­ka­mi roz­ma­wia­ła Syl­wia Głu­szak, a szkic o poemik­sie napi­sa­ła Anna Kału­ża. Całość uzu­peł­nia autor­ski komen­tarz napi­sa­ny oczy­wi­ście przez obie Joan­ny.

 

BL Info 2019.09.18 biBLioteka nr 13 2019__www_top

 

Szczę­śli­wa trzy­nast­ka w biBLio­te­ce. Naj­now­szy numer to przede wszyst­kim pre­mie­ra Waruj Joan­ny Muel­ler i Joan­ny Łań­cuc­kiej. Z autor­ka­mi roz­ma­wia­ła Syl­wia Głu­szak, a szkic o poemik­sie napi­sa­ła Anna Kału­ża. Całość uzu­peł­nia autor­ski komen­tarz napi­sa­ny oczy­wi­ście przez obie Joan­ny. Z oka­zji pre­mie­ry Waruj przy­po­mi­na­my też roz­mo­wę z Joan­ną Muel­ler prze­pro­wa­dzo­ną przez Roma­na Hone­ta dzie­sięć lat temu w ramach pro­jek­tu Poeci na nowy wiek.

 

Honet powra­ca w nume­rze z zapo­wie­dzią swo­jej naj­now­szej książ­ki Pamięć roz­ma­wia z wia­trem. W Pre­mie­rach w sie­ci tak­że pro­za Manon Uphoff w prze­kła­dzie Olgi Nizio­łek, wier­sze Jac­ka Mącz­ki oraz pro­za Kata­rzy­ny Nowak „Skrzyp­ki i sukien­ki”. To nie jedy­ny mate­riał z tego gatun­ku. W nume­rze świę­tu­je­my tak­że elek­tro­nicz­ne wyda­nie Kro­nik ukry­tej praw­dy Pere Cal­der­sa w prze­kła­dzie Anny Sawic­kiej.

 

Tek­sta­mi Marii Ziel­nie­wicz i Alek­san­dry Grzem­skiej pod­su­mo­wu­je­my deba­tę „O poetyc­kich książ­kach trzy­dzie­sto­le­cia”. W Cyklach zaś „Oso­bi­sta histo­ria języ­ka” Tade­usza Pió­ry oraz pre­mie­ra „Chru­pią­ce­go oka” Anny Ada­mo­wicz. W Nagra­niach „List do ludo­żer­ców”, czy­li kolej­na etiu­da z kon­kur­su „Nakręć wiersz”, oraz czy­ta­nie Poza sezo­nem Micha­ła Doma­gal­skie­go z ubie­gło­rocz­nej Sta­cji Lite­ra­tu­ra.

 

Numer dopeł­nia­ją archi­wal­ne mate­ria­ły zwią­za­ne z wystę­pem Mar­ci­na Sen­dec­kie­go i Dariu­sza Sośnic­kie­go z Por­tu Legni­ca 2002 – zapis spo­tka­nia, tekst Karo­la Mali­szew­skie­go „Sośnic­ki: wie­lo­krot­ne syme­trie”, autor­skie komen­ta­rze auto­ra „Opi­sów przy­ro­dy” do wier­szy „[Z dru­gie­go]”, „[Z wyso­ko­ści]”, „[Z wysyp­ki]”. A wszyst­ko to na stro­nach inter­ne­to­wych Biu­ra Lite­rac­kie­go obec­nych w sie­ci już od 21 lat!

 

Wybierz się do biBLio­te­ki

 

Dofi­nan­so­wa­no ze środ­ków Mini­stra Kul­tu­ry i Dzie­dzic­twa Naro­do­we­go pocho­dzą­cych z Fun­du­szu Pro­mo­cji Kul­tu­ry

 

belka_1

Inne wiadomości z kategorii