biBLioteka nr 17/2018
Ostatni tegoroczny numer biBLioteki to premiery dwóch debiutanckich książek: Ikonoklazmu Jana Rojewskiego, a także Języka korzyści Kiry Pietrek, który po raz pierwszy ukazuje się w formie elektronicznej. Ponadto zapowiadamy książkę Animalia Anny Adamowicz i inaugurujemy Premiery w sieci tegorocznych laureatów projektów Biura Literackiego.
Ostatni tegoroczny numer biBLioteki to premiery dwóch debiutanckich książek: Ikonoklazmu Jana Rojewskiego, a także Języka korzyści Kiry Pietrek, który po raz pierwszy ukazuje się w formie elektronicznej. Ponadto zapowiadamy książkę Animalia Anny Adamowicz i inaugurujemy Premiery w sieci tegorocznych laureatów projektów Biura Literackiego. Na początek są to nowe wiersze Marty Stachniałek i Pauliny Pidzik.
Z Janem Rojewskim rozmawia Radosław Jurczak. O tomie Ikonoklazm pisze Filip Matwiejczuk. Kira Pietrek komentuje swój tom, a jej twórczość analizuje Paweł Kaczmarski. Po raz ostatni poznajemy też bohaterów antologii 100 wierszy wypisanych z języka angielskiego W tym numerze jest to Stephen Romer (gość Portu Literackiego w 2003 roku), z którym rozmawia dla nas Ian Sansom. Autor zaś prezentuje esej „Stacja: Łódź – 1989–1990” o swoim pobycie w Polsce.
Odnotowujemy także pierwszy odcinek cyklu Artura Burszty „Misje niemożliwe” oraz kolejne „Obce stany” Katarzyny Jakubiak. Marcin Pierzchliński podsumowuje debatę „Biblioteka z poezją. Rocznicę urodzin Rafała Wojaczka akcentujemy zapisem dyskusji o książce „Wojaczek wielokrotny”. Przypominamy też fragmenty koncertu zespołu Ballady i Romanse, a w dziale Zdjęcia – fotorelację ze Stacji Literatura 23 autorstwa Grzegorza Wołoszyna. Polecamy!