biBLioteka nr 2017/20
Dwudziesty numer biBLioteki to premiery przejmującego Stopnia pokrewieństwa Łukasza Jarosza i zaskakujących Geografii Giovanniego Catellego w przekładzie Anny Wasilewskiej. Do tego zapowiedź premierowej książki Jerzego Jarniewicza Puste noce oraz debiutu Agaty Jabłońskiej Raport wojenny.
Dwudziesty numer biBLioteki to premiery przejmującego Stopnia pokrewieństwa Łukasza Jarosza i zaskakujących Geografii Giovanniego Catellego w przekładzie Anny Wasilewskiej. Do tego zapowiedź premierowej książki Jerzego Jarniewicza Puste noce oraz debiutu Agaty Jabłońskiej Raport wojenny. Ponadto w „Premierach w sieci” przekłady wierszy Emily Dickinson (Radka Kozaka) oraz nominowanego do Nagrody Angelusa Faruka Šehicia (Agnieszki Schreier).
O książce Łukasza Jarosza pisze Karina Stempel, która przeprowadza także rozmowę z autorem. Prozę Giovanniego Catellego czytają dla nas: Monika Brągiel, Dawid Gostyński, Tymoteusz Milas, Joanna Raś i Grzegorz Woźniak. Geografie komentuje autor, z którym ciekawą rozmowę przeprowadza Anna Wasilewska. W „Cyklach” o Stacji Literatura 22 pisze Michał Domagalski, a o „Wpływie szkoły nowojorskiej na poezję polską minionego ćwierćwiecza” – Tadeusz Pióro.
Numer uzupełniają „Nagrania” z udziałem Łukasza Jarosza i Jerzego Jarniewicza oraz filmowi „Poeci na papierze” Tomasza Brody. O „Naturalnym czytaniu” piszą tym razem Karol Bosek i Natalia Dziuba. Za przygotowanie oprawy graficznej blisko trzydziestu numerów dziękujemy pięknie Justynie Boguś, a jej obowiązki przejmuje Artur Burszta, który po udanym designie Stacji Literatura na dobre wraca do profesji grafika. Moc atrakcji na jesienne wieczory pod stałym adresem.