biBLioteka nr 4

21/03/2018 W bibliotece

Pre­mie­ra Pod­ręcz­ni­ka nauko­we­go dla oni­ro­nau­tów Rober­ta Rybic­kie­go to głów­ny temat czwar­te­go tego­rocz­ne­go nume­ru biBLio­te­ki. Dru­gą pre­mie­rą jest wyróż­nio­ny Nagro­dą Sile­sius tom Przed­miar robót Mar­ci­na Sen­dec­kie­go, któ­ry uka­zu­je się teraz w for­mie elek­tro­nicz­nej.

 

BL Img 2018.03.20 biBLioteka nr 4__www_top

 

Pre­mie­ra Pod­ręcz­ni­ka nauko­we­go dla oni­ro­nau­tów Rober­ta Rybic­kie­go to głów­ny temat czwar­te­go tego­rocz­ne­go nume­ru biBLio­te­ki. Roz­mo­wę z auto­rem prze­pro­wa­dza Kon­rad Góra, a o książ­ce pisze Rafał Waw­rzyń­czyk. Dru­gą pre­mie­rą jest wyróż­nio­ny Nagro­dą Sile­sius tom Przed­miar robót Mar­ci­na Sen­dec­kie­go, któ­ry uka­zu­je się teraz w for­mie elek­tro­nicz­nej. Z tej oka­zji moż­na zoba­czyć m.in. zapis ubie­gło­rocz­nej pre­zen­ta­cji w trak­cie Sta­cji Lite­ra­tu­ra 22, kie­dy to auto­ro­wi towa­rzy­szył Olo Walic­ki.

 

Czwar­tym lau­re­atem Poło­wu jest Patryk Kosen­da (autor pre­zen­to­wa­ne­go zesta­wu „Z ana­lo­go­wych remi­sji Lucju­sza Blan­cju­sza” oraz komen­ta­rza „[przy­pal]”). Roz­mo­wę z kra­kow­skim auto­rem prze­pro­wa­dza Grze­gorz Smo­liń­ski, a jego twór­czość reko­men­du­je Joan­na Muel­ler. W Pre­mie­rach w sie­ci zapo­wie­dzi ksią­żek Jac­ka Deh­ne­la (Ser­ce Cho­pi­na) oraz wybo­ru wier­szy Jerze­go Jar­nie­wi­cza (Sank­cje), a tak­że zestaw wier­szy Anny Wierz­chuc­kiej „muzeum krze­seł” w ramach pro­jek­tu „Po debiu­cie”.

 

W Cyklach kolej­ne odcin­ki „Wie­ży Kur­rem­kar­mer­ru­ka” Prze­my­sła­wa Roj­ka oraz „Roz­to­czań­skich razga­wor” Kami­la Sipo­wi­cza. W deba­cie o książ­kach 2017 roku gło­sy Zuzan­ny Sali i Juliu­sza Pie­li­chow­skie­go. W Dźwię­kach wykład „Wiersz i jawa” Andrze­ja Sosnow­skie­go, wiersz „[Bio]” Mar­ci­na Sen­dec­kie­go i frag­men­ty pamięt­ne­go kon­cer­tu Toma­sza Lipiń­skie­go z For­tu Legni­ca 2001. W Nagra­niach dru­gi Live Set z udzia­łem uczest­ni­ków Pra­cow­ni Sta­cji Lite­ra­tu­ra 22 – „Kie­dy tra­pią mnie lęki, że ist­nieć prze­sta­nę”. A wszyst­ko to za dar­mo na stro­nie biuroliterackie.pl.

 

Wybierz się do biBLio­te­ki

Inne wiadomości z kategorii