biBLioteka nr 9/2019

25/06/2019 W bibliotece

Dzie­wią­ty numer biBLio­te­ki to przede wszyst­kim pre­mie­ra Samot­no­ści prze­strze­ni Emi­ly Dic­kin­son w prze­kła­dzie Tade­usza Sław­ka. Wywiad z tłu­ma­czem prze­pro­wa­dza Juliusz Pie­li­chow­ski, któ­ry pisze tak­że o twór­czo­ści Dic­kin­son.

 

BL Info 2019.06.26 biBLioteka nr 9 2019__www_top

 

Dzie­wią­ty numer biBLio­te­ki to przede wszyst­kim pre­mie­ra Samot­no­ści prze­strze­ni Emi­ly Dic­kin­son w prze­kła­dzie Tade­usza Sław­ka. Wywiad z tłu­ma­czem prze­pro­wa­dza Juliusz Pie­li­chow­ski, któ­ry pisze tak­że o twór­czo­ści Dic­kin­son. Rów­nie cie­ka­wie pre­zen­tu­je się blok tek­stów poświę­co­nych gościo­wi tego­rocz­nej Sta­cji Lite­ra­tu­ra – Ramie­mu al-Asze­ko­wi, z któ­rym roz­ma­wia Filip Kazi­mier­czak, autor szki­cu o uro­dzo­nym w Syrii pale­styń­skim poecie.

 

W nume­rze tak­że zapo­wiedź nowej książ­ki Kac­pra Bart­cza­ka „Nawo­ra­dio­wa” oraz pre­mie­ra elek­tro­nicz­nej wer­sji wyróż­nia­nych „Mor­der­czych bal­lad” Mar­ty Pod­gór­nik. W Pre­mie­rach w sie­ci wier­sze Kata­rzy­ny Szwe­dy oraz Nata­lii Kubi­cius. War­to też zwró­cić uwa­gę na kolej­ne trzy tek­sty w deba­cie o „poetyc­kich książ­kach trzy­dzie­sto­le­cia” napi­sa­ne przez uczest­ni­ków kon­kur­su Kry­tyk z uczel­ni, któ­ry swój finał będzie mieć w trak­cie tego­rocz­nej Sta­cji Lite­ra­tu­ra, a tak­że na nowe Cykle, w tym kolej­ny odci­nek „Misji nie­moż­li­wych” Artu­ra Bursz­ty, tym razem poświę­co­ny nagro­dom lite­rac­kim.

 

BiBLio­te­kę tra­dy­cyj­nie dopeł­nia­ją mate­ria­ły fil­mo­we. Szcze­gól­nie war­to zwró­cić uwa­gę na peł­ny zapis spo­tka­nia autor­skie­go Boh­da­na Zadu­ry „Po szko­dzie” z ubie­gło­rocz­nej Sta­cji Lite­ra­tu­ra, bra­wu­ro­wo popro­wa­dzo­ne­go przez Karo­la Mali­szew­skie­go oraz Dawi­da Mate­usza. W dzia­le audio zaś całe spo­tka­nie Andrze­ja Nie­wia­dom­skie­go oraz Andrze­ja Sosnow­skie­go z Por­tu Legni­ca 2001 z pre­zen­ta­cja­mi ksią­żek „Kru­szy­wo” i „Wier­sze”. Ponad­to w nume­rze etiu­da do wier­sza Mar­ci­na Sen­dec­kie­go „Pro­szę” oraz pierw­szy Port we Wro­cła­wiu w 2004 roku na zdję­ciach Anny Łoś. Pole­ca­my!

 

Wybierz się do biBLio­te­ki

 

Dofi­nan­so­wa­no ze środ­ków Mini­stra Kul­tu­ry i Dzie­dzic­twa Naro­do­we­go pocho­dzą­cych z Fun­du­szu Pro­mo­cji Kul­tu­ry

 

belka_1

Inne wiadomości z kategorii