Piotr SOMMER: Siedemdziesiąt siedem
Trzy dekady festiwalu Biura Literackiego to powroty autorów, którzy byli sercem tego wydarzenia. W tym gronie nie mogło zabraknąć Piotra Sommera – poety i tłumacza, którego dwadzieścia jeden autorskich i przekładowych książek współtworzy jedną z najważniejszych kart historii wydawnictwa. Już za miesiąc na TransPorcie Literackim autor zaprezentuje Siedemdziesiąt siedem – nowy tom z okładką, która jest ostatnim wspólnym projektem Marcina Wichy i Tomka Frycza.
Wiersze Sommera to poezja uważności, nastawiona na język, który „buduje zdania”, na ciało, które „nieznacznie drży”, na świat, który się zmienia, a jednak trwa w muzyce zdarzeń i w obrazach.
Tutaj rzeczy mówią, przestrzenie oddychają, a czas splata się z miejscem – kiedy na przykład wracamy do dawnego kiosku z gazetami, do rozmowy z matką, do spaceru z synem.
Tu „serce dalej opukuje świat”, a język – żywy i precyzyjny – nadaje sens temu, co jest, i temu, co, zdawać by się mogło, już minęło.
Jeśli szukacie poezji, która nie epatuje sobą, ale zostawia mocny ślad – to jest ta książka. Do zdobycia już teraz w księgarni POEZJEM.PL
„Siedemdziesiąt siedem” do czytania, słuchania i oglądania w najbliższych dniach w biBLiotece
KSIĄŻKI
► Piotr SOMMER: „Siedemdziesiąt siedem” / premiera 15 kwietnia
TEKSTY
► Joanna MĄKOWSKA: „Obrazy, które muzykują” / premiera 17 kwietnia
► Antoni ZAJĄC: „Ciało nieznacznie drży” / premiera 16 kwietnia
KRONIKI OSOBISTE
► Piotr Sommer: „Okręt” / premiera 18 kwietnia
PODCAST
► Strona A, strona B nr 116: „Smak detalu”
ZDJĘCIA