Pracownie Stacji Literatura 21
3 dni, 4 mieszkania w Apartamentach Czarna Góra i 12 wykładowców. Literackie „tajne komplety” jakich jeszcze nie było. A do tego dodatkowa Pracownia dla tych, którym nie udało się załapać na zamknięte wykłady. Festiwalowy pomysł Biura Literackiego, którym zainteresowało się blisko czterysta osób!
Do tego świetni prowadzący (Bartczak, Dąbrowski, Jarniewicz, Lipszyc, Małochleb, Merczyński, Pindel, Podgórnik, Potoroczyn, Stasińska, Wasilewska, Żychliński), niebanalne tematy i klimatyczna Stacja Literatura 21 oraz ciekawi zagraniczni goście (agenci, wydawcy, organizatorzy festiwali, dyrektorzy instytucji, promotorzy książek i tłumacze).
W ramach Pracowni kadrowej zajęcia poprowadzą: Paweł Potoroczyn (Jak rozpoznawać potrzeby), Michał Merczyński (Multimedia / Komunikacja / Konwergencja) i Beata Stasińska (Jak rozmawiać z autorami). Wykłady dla blogerów i krytyków wygłoszą: Adam Lipszyc (Jak czytać, żeby pisać o książkach), Arkadiusz Żychliński (Warsztat krytyka) i Paulina Małochleb (Pisanie a zarabianie).
Uczestnikami Pracowni twórczej będą poeci przed debiutem książkowym, laureaci 11. edycji projektu Połów, którym praktyczne wskazówki przekażą: Tadeusz Dąbrowski (Czym jest pisanie), Kacper Bartczak (Jak się uczyć od innych, żeby wyjść na swoje) i Marta Podgórnik (Co trzeba wykreślić. Kiedy wiersz jest wierszem).
Pracownia przekładowa adresowana jest do osób parających się literackimi tłumaczeniami – początkujących oraz mających na swoim koncie publikacje. Specjalne wykłady i zajęcia przygotują: Jerzy Jarniewicz (Tłumaczyć czy przekładać), Anna Wasilewska (Różnice w językach) i Tomasz Pindel (Zawód tłumacz).
Nazwiska szczęśliwców, którym udało się dostać na „tajne komplety”, publikowane są na facebookowym profilu BLiterackie. Dla tych, którzy spóźnili się ze zgłoszeniami, oraz tych, którym nie udało się znaleźć na listach uczestników, organizatorzy przygotowali niespodziankę. Szczegóły niebawem także na profilu BLiterackie.