Stacja Literatura 22: „Czarna Góra Literatury”
Czternaście zajęć w siedmiu Pracowniach, dwa koncerty, dwa czytania, debatę i wystawę – łącznie dwadzieścia wydarzeń pod wspólnych hasłem „Czarna Góra Literatury” – zaplanowali organizatorzy Stacji Literatura 22 w Siennej.
Czternaście zajęć w siedmiu Pracowniach, dwa koncerty, dwa czytania, debatę i wystawę – łącznie dwadzieścia wydarzeń pod wspólnych hasłem „Czarna Góra Literatury” – zaplanowali organizatorzy Stacji Literatura 22 w Siennej. Miejscowość, w której na stałe zameldowanych jest dwadzieścia pięć osób, będzie także bazą noclegową festiwalowych gości oraz czytelników korzystających z gościny kompleksu Czarnej Góry Resort – partnera festiwalu.
Już w czwartek 7 września o godzinie 21:00 w Aparthotelu wernisaż wystawy malowanych pudełek Kory. Legenda polskiej muzyki rockowej zaprezentuje po raz pierwszy publicznie swoje prace plastyczne, które dotąd znali najbliżsi. Tego samego dnia o 22:00 „Live Set” – dyskusja o twórczości Tomasza Pułki z udziałem Pawła Kaczmarskiego, Marty Koronkiewicz, Andrzeja Sosnowskiego i Krzysztofa Sztafy.
W piątek i w sobotę od godziny 9:00 w mieszkaniach mieszczących się w kompleksie Czarna Góra zaplanowano serię zajęć w siedmiu Pracowniach dla ponad stu osób. Zajęcia dla uczestników projektu „Kultura w Internecie” poprowadzą Maciej Jakubowiak i Paulina Małochleb; „Czytam naturalnie” – Justyna Bargielska i Andrzej Sosnowski; „Muzyka z poezją” – Daniel Wyszogrodzki i Filip Łobodziński, a „Klasyka od nowa” – Kacper Bartczak i Lynn Suh.
Kolejne dwie Pracownie to zajęcia dla autorów przed debiutem książkowym. Z finalistami 11. edycji Połowu pracować będą Marta Podgórnik i Marcin Sendecki, a z autorami „Pierwszej książki” spotkają się Roman Honet oraz Joanna Mueller. Ostatnia, siódma Pracownia to projekt „Po debiucie” dla autorów drugiej lub trzeciej książki poetyckiej, prozatorskiej albo eseistycznej. Tutaj prowadzącymi będą Jacek Dehnel oraz Piotr Matywiecki.
Piątkowy i sobotni wieczór w nowo wybudowanym Aparthotelu to występy muzyczne zaczynające się o godzinie 21:00. Pierwszego dnia wysłuchamy Pana z tamburynem – koncertu piosenek Boba Dylana z książki Duszny kraj w wykonaniu Filipa Łobodzińskiego i Jacka Wąsowskiego. Drugiego dnia odbędą się „Medytacje na kontrabas i klarnet” w wykonaniu duetu Paweł Szamburski i Olo Walicki, który stworzy także oprawę muzyczną dla wszystkich wydarzeń odbywających się w Stroniu Śląskim.
O godzinie 22:00 wolna scena z czytaniami uczestników Pracowni. W piątek w wydarzeniu „Znany motyw oglądania wielokrotnie oglądanych zdjęć” zaprezentują się finaliści Pracowni twórczej oraz Pracowni pierwszej książki. W sobotę odbędzie się spotkanie „Kiedy trapią mnie lęki, że istnieć przestanę” – czytania uczestników Pracowni piosenki, Pracowni po debiucie i Pracowni przekładowej. Prowadzącymi czytania będą uczestnicy Pracowni internetowej.
Impreza Biura Literackiego już po raz drugi organizowana jest w Siennej i Stroniu Śląskim. Wyprowadzka najstarszego festiwalu literackiego w Polsce z Wrocławia do graniczącej z Czechami gminy okazała się wyjątkowo ożywczą zmianą. W tym roku organizatorzy kładą duży nacisk na stworzenie rodzinnej atmosfery i integrację autorów z czytelnikami. To pewnie jedyny festiwal literacki, w którym uczestniczą całe rodziny.
Oficjalna strona Stacji Literatura 22
STRONA
Dołącz do wydarzenia na FB
WYDARZENIE