Połów. Prozatorskie debiuty 2021

 

Pro­jekt wydaw­ni­czy Biu­ra Lite­rac­kie­go „Połów. Pro­za­tor­skie debiu­ty 2021” skie­ro­wa­ny jest do pro­za­ików, któ­rzy nie mają jesz­cze w swo­im dorob­ku książ­ki w tym gatun­ku lite­rac­kim. Celem przed­się­wzię­cia jest zauwa­że­nie i wyróż­nie­nie naj­cie­kaw­szych twór­ców i twór­czyń oraz uła­twie­nie im lite­rac­kie­go star­tu. W fina­le pro­jek­tu znaj­dzie się od 10 do 24 osób podzie­lo­nych na dwie gru­py. Pierw­szą popro­wa­dzi Adam Kacza­now­ski, a dru­gą Jakub Korn­hau­ser.

 

Fina­li­ści otrzy­ma­ją szan­sę na wej­ście do wąskie­go gro­na lau­re­atów pro­jek­tu (4–8 osób), któ­rych twór­czość zosta­nie zapre­zen­to­wa­na w biBLio­te­ce, w alma­na­chu „Połów. Pro­za­tor­skie debiu­ty 2021” i w trak­cie festi­wa­lu Biu­ra Lite­rac­kie­go. Dzia­ła­nia te będą wstę­pem do pra­cy nad pierw­szy­mi książ­ka­mi auto­rów. Zaję­cia roz­pocz­ną się w for­mie onli­ne, a następ­nie będą kon­ty­no­wa­nie na żywo w trak­cie wspo­mnia­ne­go festi­wa­lu (ter­min wyda­rze­nia zosta­nie poda­ny wkrót­ce).

 

Jest to jedy­na for­ma nawią­za­nia współ­pra­cy, a następ­nie ewen­tu­al­ne­go wyda­nia w Biu­rze Lite­rac­kim książ­ki w serii Pro­za, gdzie zade­biu­to­wa­li wcze­śniej m.in. Tade­usz Dąbrow­ski, Julia Fie­dor­czuk, Kata­rzy­na Jaku­biak i Filip Zawa­da. Warun­kiem zna­le­zie­nia się na liście lau­re­atów pro­jek­tu będzie udział w zaję­ciach w trak­cie festi­wa­lu. Uczest­ni­cy we wła­snym zakre­sie pokry­wa­ją kosz­ty noc­le­gów, posił­ków oraz dojaz­du na miej­sce wyda­rze­nia.

 

Łącz­ny czas zajęć onli­ne nie będzie mniej­szy niż 4 godzi­ny. Warsz­ta­ty pod­czas festi­wa­lu potrwa­ją nie mniej niż 6 godzin. Wybra­ne oso­by, któ­re nie znaj­dą się w fina­le pro­jek­tu, zosta­ną zapro­szo­ne do Pra­cow­ni otwar­tych pro­zą, mają­cych na celu przy­go­to­wa­nie do udzia­łu w kolej­nej edy­cji Poło­wu. Zgło­sze­nia przyj­mo­wa­ne są poprzez for­mu­larz (link poni­żej) do 28 lute­go 2021 roku do godzi­ny 23:59.

 

Każ­dy może prze­słać wyłącz­nie jeden zestaw tek­stów skła­da­ją­cy się z trzech opo­wia­dań albo frag­men­tu powie­ści o łącz­nej dłu­go­ści nie­prze­kra­cza­ją­cej 15 stron znor­ma­li­zo­wa­ne­go maszy­no­pi­su. Ponad­to obo­wiąz­ko­wo nale­ży dołą­czyć kon­spekt zawie­ra­ją­cy pod­sta­wo­we infor­ma­cje o prze­sła­nych tek­stach: podej­mo­wa­ny temat, na czym pole­ga ich nowa­tor­stwo i dla­cze­go publi­ka­cja pasu­je do pro­fi­lu serii pro­za­tor­skiej wyda­wa­nej przez Biu­ro Lite­rac­kie.

 

Warun­kiem roz­pa­trze­nia zgło­sze­nia jest wnie­sie­nie na kon­to 71 1050 1575 1000 0022 7732 9062 opła­ty w wyso­ko­ści 50 zł na pokry­cie kosz­tów zwią­za­nych z lek­tu­rą, oce­ną nade­sła­ne­go tek­stu oraz obsłu­gą nabo­ru. Nie­kom­plet­ne lub nie­speł­nia­ją­ce kry­te­riów zgło­sze­nia nie będą bra­ne pod uwa­gę. Wysył­ka jest jed­no­znacz­na z akcep­ta­cją wszyst­kich warun­ków pro­jek­tu zawar­tych w niniej­szym ogło­sze­niu. By zna­leźć się na osta­tecz­nej liście uczest­ni­ków, koniecz­ne będzie wypeł­nie­nie dekla­ra­cji udzia­łu.

 

Wkrót­ce nakła­dem Biu­ra Lite­rac­kie­go uka­żą się czte­ry debiu­tanc­kie książ­ki auto­rek i auto­rów, któ­rzy są lau­re­at­ka­mi i lau­re­ata­mi pro­jek­tu Pierw­sza książ­ka pro­zą reali­zo­wa­ne­go pod okiem Beaty Sta­siń­skiej, Ada­ma Kacza­now­skie­go i Jaku­ba Korn­hau­se­ra. Będą to zbio­ry opo­wia­dań i powie­ści Elż­bie­ty Łap­czyń­skiej (książ­ka już zosta­ła wyróż­nio­na Nagro­dą Kra­ko­wa Mia­sta Lite­ra­tu­ry UNESCO), Mar­ty Soko­łow­skiej oraz Krzysz­to­fa Chro­now­skie­go i Marii Krzyw­dy.

 

Orga­ni­za­tor pro­jek­tu Biu­ro Lite­rac­kie zastrze­ga sobie moż­li­wość zmia­ny powyż­szych warun­ków. Do reali­za­cji zajęć nie doj­dzie, jeśli pro­jekt nie zyska mini­ste­rial­nej dota­cji na festi­wal. Wów­czas zwró­co­na zosta­nie opła­ta rekru­ta­cyj­na. Oso­by, któ­re zade­kla­ru­ją udział w pro­jek­cie, o wyni­kach nabo­ru zosta­ną poin­for­mo­wa­ne mailo­wo do koń­ca maja 2021 roku. W przy­pad­ku pytań i wąt­pli­wo­ści zapra­sza­my do kon­tak­tu na adres: akcje@biuroliterackie.pl.

  

Wyślij swo­je zgło­sze­nie

Dołącz do wyda­rze­nia

 

Projekty