PRACOWNIA INTERNETOWA: Kultura w Internecie

Stacja_Literatura_22_-_Kultura w internecie_www

 

Wie­lu mło­dych kry­ty­ków i blo­ge­rów dekla­ru­je zain­te­re­so­wa­nie kul­tu­rą wyso­ką, a rów­no­cze­śnie nie ma pomy­słu, jak o niej pisać. W jaki spo­sób zatem pod­nieść poziom mery­to­rycz­ny kry­ty­ki w Inter­ne­cie? Jak wyrów­nać dys­pro­por­cję mię­dzy sła­bym pozio­mem mery­to­rycz­nym blo­gów a ich dużym poten­cja­łem pro­mo­cyj­nym? Na te i inne pyta­nia w trak­cie „Pra­cow­ni inter­ne­to­wej” w Sta­cji Lite­ra­tu­ra 22 spró­bu­ją odpo­wie­dzieć Pau­li­na Mało­chleb i Mar­cin Wilk.

 

W trak­cie dwu­dnio­wych zajęć 8–9 wrze­śnia w Sien­nej, a tak­że w ramach zadań reali­zo­wa­nych przed festi­wa­lem Biu­ra Lite­rac­kie­go i po nim doko­na­my prze­glą­du kla­sycz­nych stra­te­gii pisa­nia, przyj­rzy­my się (kry­tycz­nie) kształ­to­wi współ­cze­sne­go ryn­ku, spró­bu­je­my okre­ślić stra­te­gie pisa­nia o kul­tu­rze wyso­kiej w Inter­ne­cie, a tak­że odpo­wie­my na pyta­nie, na ile przy­dat­ne są pro­gra­my pro­mo­cji czy­tel­nic­twa i jak je wyko­rzy­stać na swo­ją korzyść.

 

Zaję­cia będą też słu­ży­ły budo­wa­niu wła­snej mar­ki oraz moż­li­wo­ści pro­fe­sjo­na­li­za­cji i zdo­by­wa­nia fun­du­szy na wła­sną dzia­łal­ność. W ich trak­cie będzie­my zaj­mo­wać się ana­li­zą narzę­dzi, jakie Inter­net daje kry­ty­ko­wi i blo­ge­ro­wi. Porów­na­my blogerów/vlogerów z tra­dy­cyj­ny­mi kry­ty­ka­mi. Prze­na­li­zu­je­my zna­cze­nie tech­no­lo­gii i este­ty­ki blo­gów. Okre­śli­my, jakie jest gro­no odbior­ców zain­te­re­so­wa­nych kul­tu­rą wyso­ką w Inter­ne­cie.

 

Ponad­to wspól­nie opra­cu­je­my spo­so­by przed­sta­wie­nia kul­tu­ry wyso­kiej. Omó­wi­my (na kon­kret­nych przy­kła­dach) naj­czę­ściej popeł­nia­ne błę­dy. Zaj­mie­my się tak­że szli­fo­wa­niem języ­ka wypo­wie­dzi kry­tycz­nej (w for­mie indy­wi­du­al­nej pra­cy na wybra­nych tek­stach uczest­ni­ków Pra­cow­ni). Zapo­zna­my się z meto­da­mi pisa­nia kry­tycz­ne­go oraz zasa­da­mi komu­ni­ka­cji z wydaw­nic­twa­mi, auto­ra­mi i insty­tu­cja­mi.

 

„Pra­cow­nia inter­ne­to­wa” jest adre­so­wa­na do blo­ge­rów i vlo­ge­rów, dzien­ni­ka­rzy, a tak­że mło­dych kry­ty­ków współ­pra­cu­ją­cych z por­ta­la­mi lite­rac­ki­mi. Rekru­ta­cja (ter­min zgło­szeń do 20 czerw­ca) odbę­dzie się na pod­sta­wie lin­ku do blo­ga lub pro­wa­dzo­nej stro­ny oraz trzech tek­stów prze­sła­nych za pośred­nic­twem for­mu­la­rza dostęp­ne­go na stro­nie Biu­ra Lite­rac­kie­go (link poni­żej). Będzie nam miło, jeśli jeden z tek­stów doty­czyć będzie któ­rejś z tego­rocz­nych książ­ko­wych pre­mier Sta­cji Lite­ra­tu­ra 22.

 

Dzię­ki dota­cji z MKiDN udział w zaję­ciach będzie bez­płat­ny, a uczest­ni­cy będą mogli też sko­rzy­stać z atrak­cyj­nej ceno­wo ofer­ty bez­po­śred­nie­go trans­por­tu (z Kra­ko­wa, Pozna­nia, War­sza­wy i Wro­cła­wia) oraz noc­le­gów w miej­scu reali­za­cji zajęć w Sien­nej w kom­plek­sie Czar­na Góra Resort. W przy­pad­ku pytań i wąt­pli­wo­ści zapra­sza­my do kon­tak­tu na adres: akcje@biuroliterackie.pl.

 

Wyślij swo­je zgło­sze­nie do „Pra­cow­ni inter­ne­to­wej”.
For­mu­larz

 

belka3

Literary Europe Live

Projekty