PRACOWNIA KRYTYCZNA: trzecia edycja konkursu „Krytyk z uczelni”

Stacja_Literatura_GRAFIKI_6

 

Biu­ro Lite­rac­kie po raz trze­ci zapra­sza stu­den­tów do udzia­łu w pro­jek­cie „Kry­tyk z uczel­ni”. Głów­nym zada­niem będzie napi­sa­nie ese­ju o jed­nym z sied­miu tomi­ków nomi­no­wa­nych do tytu­łu „Poetyc­kiej książ­ki roku”. Do napi­sa­nia ese­jów zosta­ną zapro­sze­ni stu­den­ci wybra­ni spo­śród tych, któ­rzy do 31 maja 2019 roku, korzy­sta­jąc z for­mu­la­rza (link poni­żej), prze­ślą jed­ną wła­sną recen­zję dowol­nie wybra­nej książ­ki poetyc­kiej.

 

Wszyst­kie zakwa­li­fi­ko­wa­ne do fina­łu tek­sty zosta­ną opu­bli­ko­wa­ne w biBLio­te­ce. Auto­rzy szki­ców otrzy­ma­ją wyna­gro­dze­nie, a lau­re­at lub lau­re­aci kon­kur­su zosta­ną wyróż­nie­ni dodat­ko­wy­mi nagro­da­mi. Wszy­scy też zapro­sze­ni zosta­ną do udzia­łu w Pra­cow­ni kry­tycz­nej Sta­cji Lite­ra­tu­ra 24 w dniach 12–15 wrze­śnia 2019 a lau­re­aci pro­jek­tu otrzy­ma­ją sym­bo­licz­ny tytuł naj­lep­szych kry­ty­ków lite­rac­kich wśród pol­skich stu­den­tów.

 

Warsz­ta­ty potrwa­ją czte­ry dni (łącz­nie 7 godzin). Zaję­cia i indy­wi­du­al­ne kon­sul­ta­cje popro­wa­dzą: Anna Kału­ża, Joan­na Orska i Jakub Skur­tys. Mowa będzie mię­dzy inny­mi o tym, jak i co czy­tać, żeby pisać dobre tek­sty. Uczest­ni­cy zasta­no­wią się, czy kry­ty­cy są dzi­siaj potrzeb­ni samym czy­tel­ni­kom i poetom. Wraz z pro­wa­dzą­cy­mi poroz­ma­wia­ją też o tym, jak stwo­rzyć wła­sny, roz­po­zna­wal­ny styl pisa­nia oraz jakie są per­spek­ty­wy zawo­do­we dla współ­cze­snych kry­ty­ków.

 

Udział w pro­jek­cie jest bez­płat­ny. Wysył­ka zgło­sze­nia jest jed­no­znacz­na z akcep­ta­cją wszyst­kich warun­ków pro­jek­tu zawar­tych w niniej­szym ogło­sze­niu. Nie­kom­plet­ne lub nie­speł­nia­ją­ce kry­te­riów zgło­sze­nia nie będą bra­ne pod uwa­gę. W przy­pad­ku pytań i wąt­pli­wo­ści zapra­sza­my do kon­tak­tu na adres: akcje@biuroliterackie.pl.

 

Wyślij swo­je zgło­sze­nie
For­mu­larz

 

 

Dofi­nan­so­wa­no ze środ­ków Naro­do­we­go Cen­trum Kul­tu­ry w ramach Pro­gra­mu Ojczy­sty – dodaj do ulu­bio­nych 2019.

z nck

 

Projekty