Pracownia księgarska: Dziecinada

Biu­ro Lite­rac­kie zapra­sza wyróż­nia­ją­ce się kame­ral­ne i autor­skie księ­gar­nie oraz naj­bar­dziej aktyw­nych księ­ga­rzy do udzia­łu w pro­jek­cie szko­le­nio­wym mają­cym na celu pod­nie­sie­nie kom­pe­ten­cji osób zwią­za­nych z ryn­kiem książ­ki w Pol­sce. Cela­mi dzia­łań, któ­re sta­no­wią roz­wi­nię­cie zajęć pro­wa­dzo­nych od 2019 roku, są tak­że dal­sza inte­gra­cja bran­ży i wymia­na dobrych prak­tyk.

 

Kata­rzy­na Sto­par­czyk – twór­czy­ni audy­cji emi­to­wa­nych w radio­wej Trój­ce: „Zagad­ko­wej nie­dzie­li”, „Dzie­ci wie­dzą lepiej” i „Myśli­dziec­ka 3–5–7” – będzie prze­ko­ny­wać, że książ­ka to począ­tek roz­mo­wy z dziec­kiem. Wyja­śni, jak roz­ma­wiać z dzieć­mi i jaką rolę odgry­wa w tym lite­ra­tu­ra. Opo­wie też o tym, że war­to czy­tać jak dziec­ko, czy­li jak nie zatra­cić w sobie dzie­cię­ce­go czy­tel­ni­ka.

 

Kolej­nym pro­wa­dzą­cym jest Marek Vadas, jeden z naj­waż­niej­szych sło­wac­kich pisa­rzy dla dzie­ci. Jego książ­ki są oka­zją do roz­po­czę­cia roz­mów z dzieć­mi o współ­cze­snych kry­zy­sach, a doro­słym czy­tel­ni­kom dają nadzie­ję, że jako ludz­kość może­my je prze­trwać. Temat zajęć Vada­sa to: „Na sty­ku ilu­stra­cji i sło­wa, czy­li o roli dzie­cię­cych lek­tur oraz o współ­cze­snych ojcach”.

 

Finał pro­jek­tu to spo­tka­nie z Mał­go­rza­tą Naroż­ną ze szcze­ciń­skiej FiKi – wie­lo­funk­cyj­nej księ­gar­ni z misją. Podej­mo­wa­ne tema­ty to: „Dla­cze­go ‘klu­bok­się­gar­nia’, a nie po pro­stu księ­gar­nia?”; „Trud­na sztu­ka współ­pra­cy – od ASP, przez przed­szko­la, szko­ły, pry­wat­ne fir­my, media”; „Budo­wa­nie śro­do­wi­ska wokół księ­gar­ni”; „Cią­gła potrze­ba edu­ka­cji – gdzie szu­kać moż­li­wo­ści roz­wo­ju?”.

 

Biu­ro Lite­rac­kie pokry­je kosz­ty trzech noc­le­gów wraz z wyży­wie­niem (22–25 wrze­śnia 2022) gdzie odby­wać się będą zaję­cia tym księ­ga­rzom, któ­rzy jako pierw­si prze­ślę swo­je zgło­sze­nia. By wziąć udział w szko­le­niu, nale­ży do 15 czerw­ca prze­słać na adres mailo­wy aolszewska@biuroliterackie.pl dekla­ra­cję chę­ci udzia­łu (wraz z dany­mi: nazwa księ­gar­ni, tele­fon kon­tak­to­wy). Wia­do­mość nale­ży zaty­tu­ło­wać: „Pra­cow­nia księ­gar­ska”.

 

Dofi­nan­so­wa­no ze środ­ków Mini­stra Kul­tu­ry i Dzie­dzic­twa Naro­do­we­go pocho­dzą­cych z Fun­du­szu Pro­mo­cji Kul­tu­ry           

  

Wyślij swo­je zgło­sze­nie

Projekty