Ostatnio w biBLiotece
Gra ciszą i niedopowiedzeniem
Elżbieta Frątczak-Nowotny
Krzysztof Katkowski
Rozmowy na koniec: odcinek 36 Grzegorz Wróblewski
Antonina Tosiek
Grzegorz Wróblewski
Jakub Pszoniak
W wielkim błękicie
Grzegorz Wróblewski
Strona A, strona B nr 108: Natura pisania
Artur Burszta
Poezja nigdy nie kończy się w momencie, gdy przestaję pisać
Aleksandra Górecka
Karolina Kurando
Nowy europejski kanon literacki: Zwierzęta apokryficzne, Skry na mrok, Czerwony śliski pałac
Antonina Tosiek
Doireann Ní Ghríofa
Ieva Toleikytė
Jerzy Jarniewicz
Magdalena Pytlak
Malina Midera
Nasłuch nr 4: (Nie) wszyscy jesteśmy trendsetterami
Jakub Jakubik
Strona A, strona B nr 107: Odkrywanie wieloznaczności
Artur Burszta
Rozmowy z Kanonu: odcinek 14 Rumena Bužarovska
Antonina Tosiek
Rumena Bužarovska
Wydaj debiutancką książkę w 2025 roku
Piszesz wiersze, opowiadania albo powieść? Szukasz miejsca, które wyda twoją debiutancką książkę, wypromuje ją, zaoferuje szeroką dystrybucję oraz zapewni pierwszy publiczny występ przed kilkusetosobową publicznością? Weź udział w jubileuszowej edycji projektu „Połów. Poetyckie i prozatorskie debiuty 2025”.
WięcejWydaj kolejną książkę w 2025 roku
Jesteś po debiucie książkowym? Szukasz wydawcy swojej poezji, prozy, przekładu lub eseju? Wyślij propozycję książkową poprzez formularz dostępny na stronie i dołącz do grona autorek i autorów Biura Literackiego!
WięcejNajczęściej zadawane pytania: Połów. Poetyckie i prozatorskie debiuty 2025
Przygotowujesz zgłoszenie do projektu „Połów. Poetyckie i prozatorskie debiuty 2025”? Przeczytaj najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi!
WięcejWydaj książkę w Biurze Literackim w 2024 roku
Biuro Literackie – jedno z najczęściej wyróżnianych wydawnictw w Polsce – ogłosiło kolejny nabór w dwudziestu trzech projektach towarzyszących najstarszemu festiwalowi literackiemu TransPort Literacki 29, który między 6 a 9 czerwca odbędzie się w Kołobrzegu. To propozycje właśnie dla Ciebie!
WięcejPracownia działań nad książką wierszem 2024
Weź udział w „Pracowni działań nad książką wierszem”, która towarzyszy najstarszemu festiwalowi literackiemu w Polsce, organizowanemu między 6 a 9 czerwca 2024 roku w Kołobrzegu. Zajęcia nie są projektem wydawniczym, nie wiążą się z wydaniem książki. Stanowią za to okazję do wspólnej pracy, wymiany poglądów oraz sprawdzenia, na jakim etapie jest powstająca książka.
WięcejPracownia działań nad książką prozą 2024
Weź udział w „Pracowni działań nad książką prozą”, która towarzyszy najstarszemu festiwalowi literackiemu w Polsce, organizowanemu między 6 a 9 czerwca 2024 roku w Kołobrzegu. Zajęcia nie są projektem wydawniczym, nie wiążą się z wydaniem książki. Stanowią za to okazję do wspólnej pracy, wymiany poglądów oraz sprawdzenia, na jakim etapie jest powstająca książka.
WięcejPracownie przekładowe 2024
Jesteś tłumaczem/tłumaczką? Interesujesz się współczesną literaturą bułgarską, duńską, irlandzką, japońską, litewską, łotewską, macedońską lub niemiecką? Chcesz sprawdzić swoje umiejętności? Poprawić warsztat? Zaprezentować przekładaną książkę? Weź udział w zajęciach Pracowni przekładowych festiwalu TransPort Literacki 29 między 6 a 9 czerwca 2024 roku w Kołobrzegu.
WięcejPracownia nauczycielska 2024
Jesteś nauczycielką lub nauczycielem języka polskiego w szkole podstawowej albo średniej? Chcesz poszerzyć swoją wiedzę w zakresie najnowszej literatury krajowej i zagranicznej? Dowiedzieć się więcej o aktualnych trendach, poetykach, książkach, autorkach i autorach? Weź udział w zajęciach Pracowni nauczycielskiej podczas festiwalu TransPort Literacki 28 między 6 a 9 czerwca w Kołobrzegu.
WięcejPołów. Poetyckie debiuty 2024
Piszesz wiersze? Jesteś gotowy/gotowa na książkowy debiut? Weź udział w 19. edycji projektu „Połów. Poetyckie debiuty 2024”, za sprawą którego do poezji polskiej trafiło wielu uznanych dzisiaj autorów i autorek. „Połów”, realizowany nieprzerwanie od 2005 roku w ramach najstarszego festiwalu literackiego w Polsce, ma na celu zauważenie i wyróżnienie najciekawszych twórców i twórczyń oraz ułatwienie im literackiego startu. To dla poetek i poetów jedyna szansa na wydanie w Biurze Literackim debiutanckiego tomiku poetyckiego.
WięcejPołów. Prozatorskie debiuty 2024
Piszesz opowiadania albo powieść? Jesteś gotowy/gotowa na książkowy debiut? Weź udział w 19. edycji projektu „Połów. Prozatorskie debiuty 2024”. „Połów”, realizowany nieprzerwanie od 2005 roku w ramach najstarszego festiwalu literackiego w Polsce, ma na celu zauważenie i wyróżnienie najciekawszych twórców i twórczyń oraz ułatwienie im literackiego startu. To dla osób debiutujących jedyna szansa na wydanie książki w serii Proza w Biurze Literackim, gdzie zadebiutowali wcześniej m.in. Iwona Bassa, Julia Fiedorczuk, Elżbieta Łapczyńska i Filip Zawada.
Więcej