Myśl bez granic
Kołobrzeg nową stolicą literatury? Sprawdź rezerwując ostatnie już wejściówki (https://linktr.ee/biuroliterackie). Światowe premiery książek, inauguracja „Nowego europejskiego kanonu literackiego” stworzonego przez międzynarodowe grono wydawców, przedstawicieli festiwali i instytucji literackich z 21 krajów, start projektu Fest Ukraine, który ma zapewnić uczestnictwo autorek i autorów z Ukrainy w najważniejszych wydarzeniach literackich na świecie, i otwarcie na literaturę azjatycką – to wszystko stanie się możliwe za sprawą festiwalu TransPort Literacki 27. Festiwal ten – dawniej znany jako Fort, Port i Stacja Literatura – po 25 latach obecności na Dolnym Śląsku przeniósł się na Pomorze Zachodnie i właśnie wyznacza sobie nowe ambitne cele, które mają potwierdzić jego wyjątkowe miejsce na krajowej i międzynarodowej mapie najważniejszych wydarzeń literackich.
TransPort Literacki 27 to ponad sto punktów programu, siedemdziesięcioro gości z jedenastu krajów, trzydzieści premier książkowych, dwieście pięćdziesiąt uczestniczek i uczestników pracowni (w ponad dwudziestu grupach: czytelniczych, księgarskich, pisarskich i przekładowych), specjalne projekty i wydarzenia dla mieszkańców Kołobrzegu oraz nagroda literacka „Koło brzegu poezji i prozy” przyznawana przez uczniów i uczennice z lokalnych szkół. Organizowany od 1996 roku przez Biuro Literackie festiwal nabiera wiatru w żagle, akcentując programowe „przejście” hasłem „Myśl bez granic” i nową nazwą wydarzenia, gdzie „Trans” nie jest tylko dodatkiem do „Portu”, a „TransPort” to nie jeden wyraz. Słowa klucze na tegoroczną edycję to: „transformacja”, „transmisja”, „transfuzja”, „transfer”, „transkrypcja” i „transgraniczność”.
Zdaniem profesora Tadeusza Sławka, który współtworzy tegoroczny manifest programowy: „Festiwale Biura Literackiego to wydarzenia wyjątkowe. Zawdzięczają to udziałowi znakomitych nazwisk, premierom nowych książek. Niepostrzeżenie zacierają się tutaj role i wszyscy ‘uczą się’ od siebie nawzajem. Jak nazwać taką wspólnotę? Nie znajduję lepszego słowa niż ‘wrażliwość’. W pewnym sensie festiwal w takiej formule jest dramatycznie ‘nie na czasie’ – któż dzisiaj w sferze publicznej praktykuje bowiem ‘wrażliwość’, gdy liczy się jedynie bezwzględna i programowo niewrażliwa ‘skuteczność’ – i jednocześnie nic bardziej nie jest naszemu czasowi potrzebne jak to, co dzieje się na festiwalu Biura: bez troskliwej i uważnej rozmowy, bez ważenia słowa, ‘naszego czasu’ nie da się uzdrowić”.
Według jednej z najważniejszych postaci europejskiego środowiska literackiego Alexandry Büchler z Literature Across Frontiers: „Festiwal Biura Literackiego oddaje pasję do literatury, ale także świadomość, że nie może ona wzrastać w próżni – wymaga redakcji, publikacji, przekładu, dyskusji, analizy, krytycznego komentarza. Wszystko łączy się tu w jedno wielkie święto literatury: panele dyskusyjne, prezentacja młodych talentów i pracownie, w których już teraz można szukać kolejnej polskiej generacji literackiej”. Po przeprowadzce nad morze festiwal nie tylko nie ma zatracić tych cech, ale wręcz będzie je rozszerzać. Podobnie jak w Stroniu Śląskim, z metaforycznej pierwszej stacji kolejowej ruszać będzie transport: już nie tylko wspólnoty, która rok po roku tworzyła się na festiwalu w górach, ale także osobisty, bez konkretnego adresu, bez granic.
dni
godziny
minuty
sekundy
Zapowiedź
Myśl bez granic
Animacja z prezentacją programu TransPortu Literackiego 27. Zapowiedź wydarzeń oraz prezentacja partnerów imprezy. Muzyka: Hubert ZEMLER. Oprawa graficzna: Karolina LICZMAN & Artur BURSZTA. Animacja: Kacper ZAMARŁO.
Wiadomości
Joanna ROSZAK: Poezja w odcinkach. Wiersze w czasach Netflixa
Nakładem Biura Literackiego ukazała się Poezja w odcinkach. Wiersze w czasach Netflixa Joanny Roszak – pierwsze w Polsce kompendium wiedzy o związkach filmów i seriali z poezją. Przewodnik Roszak sam przypomina serial, w którym z zapartym tchem tropimy wraz z autorką ślady wierszy stających się punktami kulminacyjnymi i zwrotami akcji, a dzięki żywemu, przystępnemu językowi opisów […]
WięcejTransPort Literacki 27: Poważne rozmowy to dzisiaj rarytas
Od wielu lat najważniejszą i najbardziej wiarygodną formą podsumowania festiwalu Biura Literackiego jest ankieta, do wypełnienia której zostają zaproszeni publiczność oraz uczestnicy towarzyszących imprezie projektów. Oto najbardziej reprezentatywne odpowiedzi na wybrane pytania.
WięcejLiteracki Trans w Kołobrzegu
Na cztery dni Kołobrzeg stał się „literacką stolicą Europy”.
WięcejTransPort Literacki 27: Przystanek po przystanku
Już jutro początek wyczekiwanego od połowy maja TransPortu Literackiego 27. Wtedy to został ogłoszony program festiwalu Biura Literackiego, który z ledwie kilkoma drobnymi personalnymi zmianami, niemającymi wpływu na główne wydarzenia, zostanie zrealizowany w cztery kolejne dni w Kołobrzegu. Oto jak prezentuje się tegoroczny rozkład jazdy przystanek po przystanku.
WięcejTransPort Literacki 27: Myśl bez granic
22 września to początek jednego z najciekawszych wydarzeń literackich tego roku. Spotkanie nad morzem czytających z piszącymi z kilkunastu krajów. Branżowe wydarzenia dla księgarzy i tłumaczy. Finały projektów wydawniczych, dzięki którym każdy, kto pisze, ma szansę wkrótce wydać swoją książkę i wystąpić na festiwalowej scenie. Nagrody literackie przyznawane przez czytelników. A także działania angażujące różne […]
WięcejTransPort Literacki 27: Nowe poetyckie i prozatorskie głosy z Polski
Tradycyjnie w piątkowe festiwalowe południe poznamy „Nowe głosy z Polski” – tym razem nie tylko poetyckie, ale także prozatorskie. Będą to najciekawsi autorzy i autorki przed debiutem książkowym „wyłowieni” w ubiegłorocznej edycji Połowu. Ponownie w formule otwartej na prozaiczki i prozaików – tak jak miało to miejsce przy okazji pierwszej edycji projektu w 2005 roku.
WięcejTransPort Literacki 27: Instrukcja obsługi
Wszystko, czego nie wiecie, a co powinniście wiedzieć na temat festiwalu TransPort Literacki 27. Impreza Biura Literackiego wyznacza standardy i od blisko trzydziestu lat jest źródłem inspiracji dla literackich animatorów nie tylko z Polski.
WięcejTransPort Literacki 27: Romantyczność 2022
Już po raz piąty podczas festiwalu Biura Literackiego na głównej scenie wystąpią osoby, które wzięły udział w otwartym konkursie na wiersze i opowiadania doraźne. Tym razem utwory były inspirowane twórczością Adama Mickiewicza i wydanymi dokładnie dwieście lat temu Balladami i romansami. Finał projektu – 24 września.
WięcejTransPort Literacki 27: Kurs na czytanie
Kurs na czytanie to cykl towarzyszących festiwalowi TransPort Literacki 27 wydarzeń, których głównymi odbiorcami są mieszkańcy Kołobrzegu. Tegoroczny program zapowiada się naprawdę atrakcyjnie.
WięcejTransPort Literacki 27: Rozruch wyobraźni i Rozmowy na koniec
Tegoroczna edycja festiwalu Biura Literackiego przynosi kilka nowości. Jedną z nich jest Rozruch wyobraźni – poranne, jeszcze przed śniadaniem, aktywności na świeżym powietrzu dla tych, którzy zechcą poznać uroki plaży, lasu i ścieżek rowerowych w Grzybowie, gdzie w tym roku została ulokowana baza noclegowa i gdzie będą się odbywały Pracownie.
WięcejTransPort Literacki 27: Goście z zagranicy
Festiwal Biura Literackiego od samego początku był międzynarodowy, czasami ze skromną, kilkuosobową (niekiedy szerszą) reprezentacją gości zagranicznych i ich książek. W tym roku będzie równie bogato. Ukaże się siedemnaście książek przekładowych, a do Kołobrzegu przyjedzie wielu zagranicznych gości.
WięcejTransPort Literacki 27: Czytania z muzyką Huberta Zemlera
„Muzyka słowa” to jeden z najbardziej cenionych bloków wydarzeń festiwalu TransPort Literacki 27. W tym roku w jego ramach zaplanowano dwanaście czytań, a muzykiem towarzyszącym autorkom i autorom będzie Hubert Zemler.
WięcejTransPort Literacki 27: Pisz, tłumacz i czytaj
Znakiem rozpoznawczym festiwalu Biura Literackiego, który od tego roku odbywać się będzie jako TransPort Literacki w Kołobrzegu, są realizowane od ponad dwudziestu lat zajęcia warsztatowe i szkoleniowe. Skorzystało z nich dotąd kilka tysięcy osób – tworzących, a także zajmujących się zawodowo sztuką i kulturą. W tym roku do udziału w konkursach i zajęciach zgłosiło się […]
WięcejTransPort Literacki 27: Myśl bez granic
Kołobrzeg nową stolicą literatury? Światowe premiery książek, inauguracja „Nowego europejskiego kanonu literackiego”, start projektu Fest Ukraine i wreszcie otwarcie na literaturę azjatycką – to wszystko stanie się możliwe za sprawą festiwalu TransPort Literacki 27.
WięcejRusza nabór do dodatkowych Pracowni TransPortu Literackiego 27
Właśnie rusza nabór do pięciu dodatkowych Pracowni TransPortu Literackiego 27. Nie przegap szansy aby zostać uczestniczką / uczestnikiem zajęć warsztatowych towarzyszących najstarszemu festiwalowi literackimi, który od tego roku odbywać się będzie w Kołobrzegu.
Więcejuczestnicy
- Anna ADAMOWICZ
- Iwona BASSA
- Aleksandra BYRSKA
- Krzysztof CHRONOWSKI
- Jacek DEHNEL
- Barbara FRĄCZYK
- Tomek GROMADKA
- Bartosz HORYZA
- Katarzyna JAKUBIAK
- Zofia KILJAŃSKA
- Jakub KORNHAUSER
- Szymon KOWALSKI
- Maria KRZYWDA
- Mirek KULISZ
- Patryk KULPA
- Patrick LEFTWICH
- Ola LEWANDOWSKA
- Marta LIPOWICZ
- Marcin MOKRY
- Laura OSIŃSKA
- Jakub PSZONIAK
- Julek ROSIŃSKI
- Karolina SAŁDECKA
- Alicja SAWICKA
- Przemysław SUCHANECKI
- Anna ADAMOWICZ
- Miłosz BIEDRZYCKI
- Dariusz BUGALSKI
- Krzysztof CHRONOWSKI
- Jacek DEHNEL
- Tomek GROMADKA
- Inga IWASIÓW
- Katarzyna JAKUBIAK
- Adam KACZANOWSKI
- Jakub KORNHAUSER
- Maria KRZYWDA
- Elżbieta ŁAPCZYŃSKA
- Filip ŁOBODZIŃSKI
- Natalia MALEK
- Karol MALISZEWSKI
- Dawid MATEUSZ
- Marcin MOKRY
- Joanna MUELLER
- Małgorzata NAROŻNA
- Jakub PSZONIAK
- Julek ROSIŃSKI
- Joanna ROSZAK
- Karolina SAŁDECKA
- Jakub SKURTYS
- Katarzyna STOPARCZYK
- Przemysław SUCHANECKI
- Piotr ŚLIWIŃSKI
- Aleš ŠTEGER
- Marek VADAS
- Barbara PIEGDOŃ-ADAMCZYK
- Bohdan ZADURA
- Michał MYTNIK
- Agata PUWALSKA
- Aleksandra GRZEMSKA
Program
-
22/09
DZIEŃ PIERWSZY / CZWARTEK -
23/09
DZIEŃ DRUGI / PIĄTEK -
24/09
DZIEŃ TRZECI / SOBOTA -
25/09
DZIEŃ CZWARTY / NIEDZIELA
- Miłosz BIEDRZYCKI
- Filip ŁOBODZIŃSKI
- Bohdan ZADURA
- Tadeusz SŁAWEK
- Bogdan MIZERSKI
- Hubert ZEMLER
- Dariusz BUGALSKI
- Inga IWASIÓW
- Katarzyna STOPARCZYK
- Piotr ŚLIWIŃSKI
- Batbara PIEGDOŃ-ADAMCZYK
- Krzysztof CHRONOWSKI
- Jakub KORNHAUSER
- Anna ADAMOWICZ
- Julek ROSIŃSKI
- Karolina SAŁDECKA
- Przemysław SUCHANECKI
- Piotr ŚLIWIŃSKI
Final zajęć dla uczniów szkół średnich z Kołobrzegu biorących udział w przyznawaniu nagrody „Koło prozy i poezji”.
WięcejProwadzący
Zajęcia dla uczestników konkursu „Połów. Poetyckie debiuty 2022”.
Grupa Dawida Mateusza
Uczestnicy: Piotr Borkowicz, Karol Brzozowski, Dominika Filipowicz, Miłosz Fleszar, Jakub Grabiak, Kasia Ioffe, Artur Kibiłda, Martyna Rogacka, Joanna Łępicka, Natalia Roguz, Błażej Tomaszewski, Amelia Żywczak.
Grupa Jakuba Skurtysa
czestnicy: Marcin Chruściel, Gabriela Filipowicz, Aleksandra Górecka, Jakub Gutkowski, Aglaja Janczak, Kamil Kawalec, Oliwka Laskowska, Gustaw Owczarski, Alan Skóra, Mikołaj Świerkula, Miłosz Tomkowicz, Joanna Wróbel.
WięcejProwadzący
Zajęcia dla uczestników konkursu na pierwszą książkę poetycką.
Uczestnicy: Aleksandra Byrska, Sylwia Gryciuk, Anouk Herman, Karolina Kapusta, Szymon Kowalski, Patrick Leftwich, Aleksandra Lewandowska, Marlena Niemiec, Małgorzata Osowiecka, Piotr Parulski, Klaudia Pieszczoch.
WięcejProwadzący
Zajęcia dla uczestników konkursu na drugą książkę poetycką.
Uczestnicy: Maja Baczyńska, Szymon Domański, Tomasz Fijałkowski, Katarzyna Gondek, Grzegorz Jędrek, Robert Jóźwik, Wojciech Kopeć, Adrian Korlacki, Paulina Pidzik, Maciej Skalik, Weronika Stępkowska, Katarzyna Szaulińska, Katarzyna Szweda, Antonina Tosiek, Mateusz Żaboklicki.
WięcejProwadzący
Zajęcia dla uczestników projektu „Połów. Prozatorskie debiuty 2022”.
Grupa Adama Kaczanowskiego
Uczestnicy: Łukasz Cabajewski, Marcin Czerniawski, Elżbieta Depta-Wielgos, Kazimierz Fajfer, Maria Halber, Dominik Kasicki, Tomasz Krasiński, Karolina Krasny, Karolina Ludwikowska, Katarzyna Ożgo, Olivia Panufnik, Wioletta Pomorska-Yang, Zofia Sawicka, Barbara Sinica, Joanna Tracz, Bartłomiej Zdunek.
Grupa Jakuba Kornhausera
Uczestnicy: Zuzanna Bielańska, Karol Bulski, Agata Dyczko, Magdalena Genow, Agnieszka Głębicka, Tomasz Kaczorowski, Wojciech Kielar, Małgorzata Maciejewska, Agata Marciocha, Olga Niziołek, Izabela Poniatowska, Ewa Tondys-Kohmann, Marcin Wilkowski Łukasz Wojtysko.
Więcej
Zajęcia dla uczestników konkursu na książkę prozatorską.
Uczestnicy: Iwona Bassa, Michał Domagalski, Maria Halber, Barbara Frączyk, Katarzyna Kebernik, Mirosław Kulisz, Patryk Kulpa, Agnieszka Kuna, Marta Lipowicz, Juliusz Łyskawa, Patrycja Mnich, Alicja Sawicka, Daniel Tamkun.
WięcejZajęcia dla początkujących poetów.
Grupa Anny Adamowicz
Uczestnicy: Joanna Balas, Michalina Cendrowska, Bartosz Dłubała, Karolina Gdańska, Julia Jankowska, Gabriel Korbus, Magdalena Lenard, Milo Migacz, Barbara Nowakowska, Kami Plich, Katarzyna Sienkiewicz.
Grupa Tomka Gromadki i Julka Rosińskiego
Uczestnicy: Mateusz Barczyk, Marianna Cholewicka, Maja Gaweł, Michał Janik, Magdalena Kaczuba, Joanna Kamińska, Teresa Kądziela, Antoni Nowak, Martyna Rogacka, Olga Różańska, Błażej Szymański, Aleksandra Tlak, Eryk Walda.
Grupa Marcina Mokrego i Karoliny Sałdeckiej
Uczestnicy: Monika Bieniek-Ciarcińska, Marta Ciążela, Karolina Dzięciołowska, Patrycja Garboś, Anna Łyszczek, Patrycja Mierzejewska, Jacek Musiał, Piotr Okniński, Klaudyna Saczuk, Agata Stelmasińska, Anna Wierzbicka, Karol Żandarski.
Grupa Jakuba Pszoniaka i Przemysława Suchaneckiego
Uczestnicy: Jakub Belina-Brzozowski, Aleksandra Bradel, Anna Fidos, Joanna Michalska, Krzysztof Petkowicz, Alicja Rosińska, Wojciech Studnicki, Natalia Szumna, Barbara Wnęk, Patrycja Wojkowska, Łukasz Woźniak, Alicja Zalewska.
WięcejZajęcia dla początkujących prozaików.
Grupa Jacka Dehnela:
Uczestnicy: Zuzanna Butkiewicz, Marta Fihel, Jadwiga Graboś, Aleksandra Igras, Kuba Kruszelnicki, Stefania Martinez, Joanna Nałęcz-Wiatrok, Iwona Ochodek Szpak, Joanna Amata Papaj, Paweł Pożoga, Dominika Spietelun, Marcin Stangreciak, Leszek Szulczyk, Anita Szurek.
Grupa Elżbiety Łapczyńskiej:
Uczestnicy: Justyna Dryl, Kalina Gago, Krzysztof Gałaj, Przemysław Głuchowski, Marta Godlewska, Katarzyna Klein, Jakub Kurzyński, Anna Łoniewska, Sylwia Perzyna, Jędrzej Rakoczy, Grzegorz Reiwer, Grzegorz Supiński, Aleksandra Tarnowska, Aleksandra Zieńko.
Grupa Krzysztofa Chronowskiego:
Uczestnicy: Agnieszka Gołkowska, Katarzyna Jachim, Ania Kania, Damian Koryl, Marker Laura, Paweł Łapiński, Agata Ostaszewska-Smykała, Dawid Ożóg, Helena Piecuch, Kinga Piotrowiak-Junkiert, Ilona Siwak, Joanna Stryjecka, Anna Wąsowicz.
Grupa Marii Krzywdy:
Uczestnicy: Franek Czaja, Oskar Czapiewski, Piotr Jurczyński, Krzysztof Jurdziński, Alicja Kasprowicz, Kajetan Kundzicz, Natalia Kupsik, Żaneta Maria Łaciak, Kacper Młyńczak, Katarzyna Strębska, Aleksandra Tasak, Nikol Tomar, Kalina Warlikowska, Olga Żyminkowska, Miron Kądziela.
WięcejProwadzący
Zajęcia dla tłumaczy z języka słoweńskiego, katalońskiego i hiszpańskiego oraz ukraińskiego.
WięcejProwadzący
Zajęcia dla uczestników projektu „Jak w nowoczesny sposób promować księgarnię".
Wprowadzenie do zajęć, zapoznanie uczestników, przedstawienie ramowego programu wydarzeń, nakreślenie „punktu startowego” dla promocji księgarń oraz podstawowych celów, jakie spełniać powinny kampanie promocyjne przygotowane z myślą o księgarniach stacjonarnych.
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury
Prowadzący
Zajęcia dla uczestników projektu „Dziecinada".
Wprowadzenie do zajęć, zapoznanie uczestników, przedstawienie ramowego programu wydarzeń, prezentacja każdej z księgarń specjalizującej się w literaturze dziecięcej, zarysowanie priorytetowych kierunków rozwoju.
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury
Uczestnicy
Otwarcie festiwalu i premiera eseju o znaczeniu słowa Trans.
WięcejPrezentacja antologii 100 wierszy wolnych z Ukrainy i książek: Piszą, więc żyją. Sto pierwszych dni wojny oraz Historia kultury początku stulecia i inne wiersze z udziałem na żywo Ołeksandra IRWANCIA, Hałyny KRUK i Bohdana ZADURY oraz Serhija ŻADANA w formie online.
Prowadzenie: Dariusz BUGALSKI. Muzyka: Hubert ZEMLER.Tłumaczenie: Katarzyna BYŁÓW.
WięcejRozmowy z autorami i autorkami, którzy czytać będą na festiwalowej scenie kolejnego dnia.
WięcejZajęcia na świeżym powietrzu.
WięcejProwadzący
Zajęcia dla uczestników konkursu „Połów. Poetyckie debiuty 2022”.
Grupa Dawida Mateusza
Uczestnicy: Piotr Borkowicz, Karol Brzozowski, Dominika Filipowicz, Miłosz Fleszar, Jakub Grabiak, Kasia Ioffe, Artur Kibiłda, Martyna Rogacka, Joanna Łępicka, Natalia Roguz, Błażej Tomaszewski, Amelia Żywczak.
Grupa Jakuba Skurtysa
Uczestnicy: Marcin Chruściel, Gabriela Filipowicz, Aleksandra Górecka, Jakub Gutkowski, Aglaja Janczak, Kamil Kawalec, Oliwka Laskowska, Gustaw Owczarski, Alan Skóra, Mikołaj Świerkula, Miłosz Tomkowicz, Joanna Wróbel.
WięcejZajęcia dla uczestników konkursu na pierwszą książkę poetycką.
Uczestnicy: Aleksandra Byrska, Sylwia Gryciuk, Anouk Herman, Karolina Kapusta, Szymon Kowalski, Patrick Leftwich, Aleksandra Lewandowska, Marlena Niemiec, Małgorzata Osowiecka, Piotr Parulski, Klaudia Pieszczoch.
WięcejZajęcia dla uczestników konkursu na drugą książkę poetycką.
Uczestnicy: Maja Baczyńska, Szymon Domański, Tomasz Fijałkowski, Katarzyna Gondek, Grzegorz Jędrek, Robert Jóźwik, Wojciech Kopeć, Adrian Korlacki, Paulina Pidzik, Maciej Skalik, Weronika Stępkowska, Katarzyna Szaulińska, Katarzyna Szweda, Antonina Tosiek, Mateusz Żaboklicki.
WięcejProwadzący
Zajęcia dla uczestników projektu „Połów. Prozatorskie debiuty 2022”.
Grupa Adama Kaczanowskiego
Uczestnicy: Łukasz Cabajewski, Marcin Czerniawski, Elżbieta Depta-Wielgos, Kazimierz Fajfer, Maria Halber, Dominik Kasicki, Tomasz Krasiński, Karolina Krasny, Karolina Ludwikowska, Katarzyna Ożgo, Olivia Panufnik, Wioletta Pomorska-Yang, Zofia Sawicka, Barbara Sinica, Joanna Tracz, Bartłomiej Zdunek.
Grupa Aleksandry Grzemskiej
Uczestnicy: Zuzanna Bielańska, Karol Bulski, Agata Dyczko, Magdalena Genow, Agnieszka Głębicka, Tomasz Kaczorowski, Wojciech Kielar, Małgorzata Maciejewska, Agata Marciocha, Olga Niziołek, Izabela Poniatowska, Ewa Tondys-Kohmann, Marcin Wilkowski Łukasz Wojtysko.
WięcejZajęcia dla uczestników konkursu na książkę prozatorską.
Uczestnicy: Iwona Bassa, Michał Domagalski, Maria Halber, Barbara Frączyk, Katarzyna Kebernik, Mirosław Kulisz, Patryk Kulpa, Agnieszka Kuna, Marta Lipowicz, Juliusz Łyskawa, Patrycja Mnich, Alicja Sawicka, Daniel Tamkun.
WięcejProwadzący
Zajęcia dla początkujących poetów.
Grupa Anny Adamowicz
Uczestnicy: Joanna Balas, Michalina Cendrowska, Bartosz Dłubała, Karolina Gdańska, Julia Jankowska, Gabriel Korbus, Magdalena Lenard, Milo Migacz, Barbara Nowakowska, Kami Plich, Katarzyna Sienkiewicz.
Grupa Tomka Gromadki i Julka Rosińskiego
Uczestnicy: Mateusz Barczyk, Marianna Cholewicka, Maja Gaweł, Michał Janik, Magdalena Kaczuba, Joanna Kamińska, Teresa Kądziela, Antoni Nowak, Martyna Rogacka, Olga Różańska, Błażej Szymański, Aleksandra Tlak, Eryk Walda.
Grupa Marcina Mokrego i Karoliny Sałdeckiej
Uczestnicy: Monika Bieniek-Ciarcińska, Marta Ciążela, Karolina Dzięciołowska, Patrycja Garboś, Anna Łyszczek, Patrycja Mierzejewska, Jacek Musiał, Piotr Okniński, Klaudyna Saczuk, Agata Stelmasińska, Anna Wierzbicka, Karol Żandarski.
Grupa Jakuba Pszoniaka i Przemysława Suchaneckiego
Uczestnicy: Jakub Belina-Brzozowski, Aleksandra Bradel, Anna Fidos, Joanna Michalska, Krzysztof Petkowicz, Alicja Rosińska, Wojciech Studnicki, Natalia Szumna, Barbara Wnęk, Patrycja Wojkowska, Łukasz Woźniak, Alicja Zalewska.
WięcejZajęcia dla początkujących prozaików.
Grupa Jacka Dehnela:
Uczestnicy: Zuzanna Butkiewicz, Marta Fihel, Jadwiga Graboś, Aleksandra Igras, Kuba Kruszelnicki, Stefania Martinez, Joanna Nałęcz-Wiatrok, Iwona Ochodek Szpak, Joanna Amata Papaj, Paweł Pożoga, Dominika Spietelun, Marcin Stangreciak, Leszek Szulczyk, Anita Szurek.
Grupa Elżbiety Łapczyńskiej:
Uczestnicy: Justyna Dryl, Kalina Gago, Krzysztof Gałaj, Przemysław Głuchowski, Marta Godlewska, Katarzyna Klein, Jakub Kurzyński, Anna Łoniewska, Sylwia Perzyna, Jędrzej Rakoczy, Grzegorz Reiwer, Grzegorz Supiński, Aleksandra Tarnowska, Aleksandra Zieńko.
Grupa Krzysztofa Chronowskiego:
Uczestnicy: Agnieszka Gołkowska, Katarzyna Jachim, Ania Kania, Damian Koryl, Marker Laura, Paweł Łapiński, Agata Ostaszewska-Smykała, Dawid Ożóg, Helena Piecuch, Kinga Piotrowiak-Junkiert, Ilona Siwak, Joanna Stryjecka, Anna Wąsowicz.
Grupa Marii Krzywdy:
Uczestnicy: Franek Czaja, Oskar Czapiewski, Piotr Jurczyński, Krzysztof Jurdziński, Alicja Kasprowicz, Kajetan Kundzicz, Natalia Kupsik, Żaneta Maria Łaciak, Kacper Młyńczak, Katarzyna Strębska, Aleksandra Tasak, Nikol Tomar, Kalina Warlikowska, Olga Żyminkowska, Miron Kądziela.
WięcejProwadzący
Zajęcia dla tłumaczy z języka słoweńskiego, katalońskiego i hiszpańskiego oraz ukraińskiego.
WięcejProwadzący
Zajęcia dla uczestników projektu „Dziecinada”.
09:00 / „Książka i dziecko"
Katarzyna STOPARCZYK: Książka jako początek rozmowy z dzieckiem. Jak rozmawiać z dziećmi i jaką rolę odgrywa w tym literatura? Czytać jak dziecko, czyli jak nie zatracić w sobie dziecięcego czytelnika.
10:00 / „Księgarka z misją"
Małgorzata NAROŻNA: Wielofunkcyjna księgarka z misją. Dlaczego „kluboksięgarnia”, a nie po prostu księgarnia? Trudna sztuka współpracy – od ASP, przez przedszkola, szkoły, prywatne firmy, media. Budowanie środowiska wokół księgarni. Ciągła potrzeba edukacji – gdzie szukać możliwości rozwoju?
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury
Prowadzący
Zajęcia dla uczestników projektu „Jak w nowoczesny sposób promować księgarnię”.
11:00 / „Marka a tożsamość"
Natalia MALEK: Potencjał marketingowy i promocyjny książek oraz księgarni. Czy promocja księgarni to zawsze promocja czytelnictwa? Promocja a ambitna literatura – dlaczego to wcale nie musi się wykluczać, czyli jak mądrze promować wymagającą literaturę. Księgarnia jako marka – przykłady skutecznych kampanii promocyjnych i tego, w jaki sposób dostosować je do rynku książki.
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury
Prowadzący
10:00 / Inga IWASIÓW: Prozy konfesyjne. Jak przekładać życie na literaturę.
WięcejCzytanie z książki Ucieczka Marka VADASA w przekładzie Weroniki Gogoli z udziełm autora ze Słowacji oraz Konrada PAWICKIEGO.
Prowadzenie: Katarzyna Stoparczyk.
Więcej
Czytanie z książki Połów. Poetyckie i prozatorskie debiuty 2021.
Muzyka: Hubert ZEMLER.
WięcejProwadzący
Czytanie z książek: Kobalt Claudiu KOMARTINA, Księga rzeczy Aleša ŠTEGERA i Statua wolności Mai URBAN oraz rozmowa z udziałem autorki i autorów z Rumunii, Słowenii i Chorwacji oraz tłumaczy: Jakuba KORNHAUSERA i Miłosza BIEDRZYCKIEGO.
Prowadzenie: Grzegorz JANKOWICZ. Muzyka: Hubert ZEMLER. Tłumaczenie: Katarzyna BYŁÓW.
Czytanie z książek: Z dnia robię noc, Komunizm, gówno i może cię kocham, Obce stany, Wszystko dobrze, Śnieg w kwietniową niedzielę. 44 wiersze i żywe linie nowe usta.
WięcejŚwiatowa premiera książki Wiara, nadzieja i krwawa łaźnia z udziałem autorów książki Nicka CAVE’A i Seána O'Hagana oraz Francisa BICKMORE’A w formie online, a także czytanie z książek Rewolta w niebie i Pieśń torby na pawia z udziałem na żywo tłumaczy: Filipa ŁOBODZIŃSKIEGO i Tadeusza SŁAWKA.
Prowadzenie: Ola BUDKA. Muzyka: Hubert ZEMLER.
WięcejUczestnicy
Prowadzący
Rozmowy z autorami i autorkami, którzy czytać będą na festiwalowej scenie kolejnego dnia.
WięcejProwadzący
Zajęcia dla uczestników konkursu „Połów. Poetyckie debiuty 2022”.
Grupa Dawida Mateusza
Uczestnicy: Piotr Borkowicz, Karol Brzozowski, Dominika Filipowicz, Miłosz Fleszar, Jakub Grabiak, Kasia Ioffe, Artur Kibiłda, Martyna Rogacka, Joanna Łępicka, Natalia Roguz, Błażej Tomaszewski, Amelia Żywczak.
Grupa Jakuba Skurtysa
Uczestnicy: Marcin Chruściel, Gabriela Filipowicz, Aleksandra Górecka, Jakub Gutkowski, Aglaja Janczak, Kamil Kawalec, Oliwka Laskowska, Gustaw Owczarski, Alan Skóra, Mikołaj Świerkula, Miłosz Tomkowicz, Joanna Wróbel.
WięcejZajęcia dla uczestników konkursu na pierwszą książkę poetycką.
Uczestnicy: Aleksandra Byrska, Sylwia Gryciuk, Anouk Herman, Karolina Kapusta, Szymon Kowalski, Patrick Leftwich, Aleksandra Lewandowska, Marlena Niemiec, Małgorzata Osowiecka, Piotr Parulski, Klaudia Pieszczoch.
WięcejZajęcia dla uczestników konkursu na drugą książkę poetycką.
Uczestnicy: Maja Baczyńska, Szymon Domański, Tomasz Fijałkowski, Katarzyna Gondek, Grzegorz Jędrek, Robert Jóźwik, Wojciech Kopeć, Adrian Korlacki, Paulina Pidzik, Maciej Skalik, Weronika Stępkowska, Katarzyna Szaulińska, Katarzyna Szweda, Antonina Tosiek, Mateusz Żaboklicki.
WięcejProwadzący
Zajęcia dla uczestników projektu „Połów. Prozatorskie debiuty 2022”.
Grupa Adama Kaczanowskiego
Uczestnicy: Łukasz Cabajewski, Marcin Czerniawski, Elżbieta Depta-Wielgos, Kazimierz Fajfer, Maria Halber, Dominik Kasicki, Tomasz Krasiński, Karolina Krasny, Karolina Ludwikowska, Katarzyna Ożgo, Olivia Panufnik, Wioletta Pomorska-Yang, Zofia Sawicka, Barbara Sinica, Joanna Tracz, Bartłomiej Zdunek.
Grupa Aleksandry Grzemskiej
Uczestnicy: Zuzanna Bielańska, Karol Bulski, Agata Dyczko, Magdalena Genow, Agnieszka Głębicka, Tomasz Kaczorowski, Wojciech Kielar, Małgorzata Maciejewska, Agata Marciocha, Olga Niziołek, Izabela Poniatowska, Ewa Tondys-Kohmann, Marcin Wilkowski Łukasz Wojtysko.
WięcejZajęcia dla uczestników konkursu na książkę prozatorską.
Uczestnicy: Iwona Bassa, Michał Domagalski, Maria Halber, Barbara Frączyk, Katarzyna Kebernik, Mirosław Kulisz, Patryk Kulpa, Agnieszka Kuna, Marta Lipowicz, Juliusz Łyskawa, Patrycja Mnich, Alicja Sawicka, Daniel Tamkun.
WięcejProwadzący
Zajęcia dla początkujących poetów.
Grupa Anny Adamowicz
Uczestnicy: Joanna Balas, Michalina Cendrowska, Bartosz Dłubała, Karolina Gdańska, Julia Jankowska, Gabriel Korbus, Magdalena Lenard, Milo Migacz, Barbara Nowakowska, Kami Plich, Katarzyna Sienkiewicz.
Grupa Tomka Gromadki i Julka Rosińskiego
Uczestnicy: Mateusz Barczyk, Marianna Cholewicka, Maja Gaweł, Michał Janik, Magdalena Kaczuba, Joanna Kamińska, Teresa Kądziela, Antoni Nowak, Martyna Rogacka, Olga Różańska, Błażej Szymański, Aleksandra Tlak, Eryk Walda.
Grupa Marcina Mokrego i Karoliny Sałdeckiej
Uczestnicy: Monika Bieniek-Ciarcińska, Marta Ciążela, Karolina Dzięciołowska, Patrycja Garboś, Anna Łyszczek, Patrycja Mierzejewska, Jacek Musiał, Piotr Okniński, Klaudyna Saczuk, Agata Stelmasińska, Anna Wierzbicka, Karol Żandarski.
Grupa Jakuba Pszoniaka i Przemysława Suchaneckiego
Uczestnicy: Jakub Belina-Brzozowski, Aleksandra Bradel, Anna Fidos, Joanna Michalska, Krzysztof Petkowicz, Alicja Rosińska, Wojciech Studnicki, Natalia Szumna, Barbara Wnęk, Patrycja Wojkowska, Łukasz Woźniak, Alicja Zalewska.
WięcejZajęcia dla początkujących prozaików.
Grupa Jacka Dehnela:
Uczestnicy: Zuzanna Butkiewicz, Marta Fihel, Jadwiga Graboś, Aleksandra Igras, Kuba Kruszelnicki, Stefania Martinez, Joanna Nałęcz-Wiatrok, Iwona Ochodek Szpak, Joanna Amata Papaj, Paweł Pożoga, Dominika Spietelun, Marcin Stangreciak, Leszek Szulczyk, Anita Szurek.
Grupa Elżbiety Łapczyńskiej:
Uczestnicy: Justyna Dryl, Kalina Gago, Krzysztof Gałaj, Przemysław Głuchowski, Marta Godlewska, Katarzyna Klein, Jakub Kurzyński, Anna Łoniewska, Sylwia Perzyna, Jędrzej Rakoczy, Grzegorz Reiwer, Grzegorz Supiński, Aleksandra Tarnowska, Aleksandra Zieńko.
Grupa Krzysztofa Chronowskiego:
Uczestnicy: Agnieszka Gołkowska, Katarzyna Jachim, Ania Kania, Damian Koryl, Marker Laura, Paweł Łapiński, Agata Ostaszewska-Smykała, Dawid Ożóg, Helena Piecuch, Kinga Piotrowiak-Junkiert, Ilona Siwak, Joanna Stryjecka, Anna Wąsowicz.
Grupa Marii Krzywdy:
Uczestnicy: Franek Czaja, Oskar Czapiewski, Piotr Jurczyński, Krzysztof Jurdziński, Alicja Kasprowicz, Kajetan Kundzicz, Natalia Kupsik, Żaneta Maria Łaciak, Kacper Młyńczak, Katarzyna Strębska, Aleksandra Tasak, Nikol Tomar, Kalina Warlikowska, Olga Żyminkowska, Miron Kądziela.
WięcejProwadzący
Zajęcia dla tłumaczy z języka słoweńskiego, hiszpańskiego i katalońskiego oraz ukraińskiego.
WięcejProwadzący
Zajęcia dla uczestników projektów „Dziecinada”.
Sobota 9:00 / "Ucieczka"
Marek VADAS: „Ucieczka”, czyli wojna, emigracja i uchodźctwo oczami dziecka. Współcześni ojcowie.
Sobota 10:00 / Dyskusja
Małgorzata NAROŻNA, Katarzyna STOPARCZYK: Wspólna dyskusja nad listą najlepszych współczesnych książek poetyckich dla dzieci, opracowanie szerokiej listy tytułów, które warto oferować we własnych księgarniach.
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury
Prowadzący
Zajęcia dla uczestników projektów „Jak w nowoczesny sposób promować księgarnię”.
Sobota 11:00 / "Dobre wzorce z zagranicy"
Aleš ŠTEGER: Inspiracja: Słowenia – przykłady dobrych praktyk promujących czytelnictwo i księgarnie w Słowenii. Jak księgarnie ze Słowenii poszerzają zakres swoich działań i czy traci na tym literatura? Czy ekologia może być „trendy” i co to oznacza dla księgarni? Jak szukać źródeł inspiracji poza własną branżą?
Sobota 10:00 / "Na styku księgarni i..."
Dariusz BUGALSKI: Współpraca z mediami i zewnętrznymi firmami. Czy księgarnia może być miejscem atrakcyjnym dla współpracy z dziennikarzami? Jak szukać potencjalnych partnerów w mediach?
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury
9:00 / Dariusz BUGALSKI: 12.
10:00 / Katarzyna STOPARCZYK: O tym, jak mieć w życiu frajdę.
WięcejCzytania z książki Romantyczność 2022 opublikowanej z okazji dwusetnej rocznicy wydania Ballad i romansów Adama Mickiewicza, a także wręczenie nagrody „Koło brzegu poezji i prozy” oraz nagród w piątej edycji konkursu „Wiersze i opowiadania doraźne”.
Prowadzenie: Piotr ŚLIWIŃSKI. Muzyka: Hubert ZEMLER.
WięcejCzytanie z książek: Z kamienia i kości Bérengère COURNUT, Ostatni patriarcha Najat EL HACHMI i Ktokolwiek, tylko nie ja Hałyna KRUK oraz rozmowa z udziałem autorek z Francji, Katalonii i Ukrainy.
Prowadzenie: Inga IWASIÓW. Muzyka: Hubert ZEMLER. Tłumaczenie: Katarzyna BYŁÓW.
Czytanie z książek: Nieobecność, Meskalina i muzyka, zmyśl[ ]zmysł, streszczenie pieśni, O i Rekuhkara.
Muzyka: Hubert ZEMLER.
WięcejCzytanie z książki Histeria z udziałem autorki z Korei Południowej oraz tłumacza Lynna SUHA.
Prowadzenie: Katarzyna JAKUBIAK. Muzyka: Hubert ZEMLER. Tłumaczenie: Katarzyna BYŁÓW.
WięcejProwadzący
Zajęcia dla uczestników konkursu „Połów. Poetyckie debiuty 2022”.
Grupa Dawida Mateusza
Uczestnicy: Piotr Borkowicz, Karol Brzozowski, Dominika Filipowicz, Miłosz Fleszar, Jakub Grabiak, Kasia Ioffe, Artur Kibiłda, Martyna Rogacka, Joanna Łępicka, Natalia Roguz, Błażej Tomaszewski, Amelia Żywczak.
Grupa Jakuba Skurtysa
Uczestnicy: Marcin Chruściel, Gabriela Filipowicz, Aleksandra Górecka, Jakub Gutkowski, Aglaja Janczak, Kamil Kawalec, Oliwka Laskowska, Gustaw Owczarski, Alan Skóra, Mikołaj Świerkula, Miłosz Tomkowicz, Joanna Wróbel.
WięcejZajęcia dla uczestników konkursu na pierwszą książkę poetycką.
Uczestnicy: Aleksandra Byrska, Sylwia Gryciuk, Anouk Herman, Karolina Kapusta, Szymon Kowalski, Patrick Leftwich, Aleksandra Lewandowska, Marlena Niemiec, Małgorzata Osowiecka, Piotr Parulski, Klaudia Pieszczoch.
WięcejZajęcia dla uczestników konkursu na drugą książkę poetycką.
Uczestnicy: Maja Baczyńska, Szymon Domański, Tomasz Fijałkowski, Katarzyna Gondek, Grzegorz Jędrek, Robert Jóźwik, Wojciech Kopeć, Adrian Korlacki, Paulina Pidzik, Maciej Skalik, Weronika Stępkowska, Katarzyna Szaulińska, Katarzyna Szweda, Antonina Tosiek, Mateusz Żaboklicki.
WięcejProwadzący
Zajęcia dla uczestników projektu „Połów. Prozatorskie debiuty 2022”.
Grupa Adama Kaczanowskiego
Uczestnicy: Łukasz Cabajewski, Marcin Czerniawski, Elżbieta Depta-Wielgos, Kazimierz Fajfer, Maria Halber, Dominik Kasicki, Tomasz Krasiński, Karolina Krasny, Karolina Ludwikowska, Katarzyna Ożgo, Olivia Panufnik, Wioletta Pomorska-Yang, Zofia Sawicka, Barbara Sinica, Joanna Tracz, Bartłomiej Zdunek.
Grupa Aleksandry Grzemskiej
Uczestnicy: Zuzanna Bielańska, Karol Bulski, Agata Dyczko, Magdalena Genow, Agnieszka Głębicka, Tomasz Kaczorowski, Wojciech Kielar, Małgorzata Maciejewska, Agata Marciocha, Olga Niziołek, Izabela Poniatowska, Ewa Tondys-Kohmann, Marcin Wilkowski Łukasz Wojtysko.
WięcejZajęcia dla uczestników konkursu na książkę prozatorską.
Uczestnicy: Iwona Bassa, Michał Domagalski, Maria Halber, Barbara Frączyk, Katarzyna Kebernik, Mirosław Kulisz, Patryk Kulpa, Agnieszka Kuna, Marta Lipowicz, Juliusz Łyskawa, Patrycja Mnich, Alicja Sawicka, Daniel Tamkun.
WięcejZajęcia dla początkujących poetów.
Grupa Anny Adamowicz
Uczestnicy: Joanna Balas, Michalina Cendrowska, Bartosz Dłubała, Karolina Gdańska, Julia Jankowska, Gabriel Korbus, Magdalena Lenard, Milo Migacz, Barbara Nowakowska, Kami Plich, Katarzyna Sienkiewicz.
Grupa Tomka Gromadki i Julka Rosińskiego
Uczestnicy: Mateusz Barczyk, Marianna Cholewicka, Maja Gaweł, Michał Janik, Magdalena Kaczuba, Joanna Kamińska, Teresa Kądziela, Antoni Nowak, Martyna Rogacka, Olga Różańska, Błażej Szymański, Aleksandra Tlak, Eryk Walda.
Grupa Marcina Mokrego i Karoliny Sałdeckiej
Uczestnicy: Monika Bieniek-Ciarcińska, Marta Ciążela, Karolina Dzięciołowska, Patrycja Garboś, Anna Łyszczek, Patrycja Mierzejewska, Jacek Musiał, Piotr Okniński, Klaudyna Saczuk, Agata Stelmasińska, Anna Wierzbicka, Karol Żandarski.
Grupa Jakuba Pszoniaka i Przemysława Suchaneckiego
Uczestnicy: Jakub Belina-Brzozowski, Aleksandra Bradel, Anna Fidos, Joanna Michalska, Krzysztof Petkowicz, Alicja Rosińska, Wojciech Studnicki, Natalia Szumna, Barbara Wnęk, Patrycja Wojkowska, Łukasz Woźniak, Alicja Zalewska.
WięcejZajęcia dla początkujących prozaików.
Grupa Jacka Dehnela:
Uczestnicy: Zuzanna Butkiewicz, Marta Fihel, Jadwiga Graboś, Aleksandra Igras, Kuba Kruszelnicki, Stefania Martinez, Joanna Nałęcz-Wiatrok, Iwona Ochodek Szpak, Joanna Amata Papaj, Paweł Pożoga, Dominika Spietelun, Marcin Stangreciak, Leszek Szulczyk, Anita Szurek.
Grupa Elżbiety Łapczyńskiej:
Uczestnicy: Justyna Dryl, Kalina Gago, Krzysztof Gałaj, Przemysław Głuchowski, Marta Godlewska, Katarzyna Klein, Jakub Kurzyński, Anna Łoniewska, Sylwia Perzyna, Jędrzej Rakoczy, Grzegorz Reiwer, Grzegorz Supiński, Aleksandra Tarnowska, Aleksandra Zieńko.
Grupa Krzysztofa Chronowskiego:
Uczestnicy: Agnieszka Gołkowska, Katarzyna Jachim, Ania Kania, Damian Koryl, Marker Laura, Paweł Łapiński, Agata Ostaszewska-Smykała, Dawid Ożóg, Helena Piecuch, Kinga Piotrowiak-Junkiert, Ilona Siwak, Joanna Stryjecka, Anna Wąsowicz.
Grupa Marii Krzywdy:
Uczestnicy: Franek Czaja, Oskar Czapiewski, Piotr Jurczyński, Krzysztof Jurdziński, Alicja Kasprowicz, Kajetan Kundzicz, Natalia Kupsik, Żaneta Maria Łaciak, Kacper Młyńczak, Katarzyna Strębska, Aleksandra Tasak, Nikol Tomar, Kalina Warlikowska, Olga Żyminkowska, Miron Kądziela.
WięcejProwadzący
Zajęcia dla tłumaczy z języka słoweńskiego, hiszpańskiego i katalońskiego oraz ukraińskiego.
WięcejProwadzący
Zajęcia dla uczestników projektu „Dziecinada".
09:00 / Podsumowanie
Małgorzata NAROŻNA, Katarzyna STOPARCZYK, Marek VADAS: Wspólna dyskusja oraz zamknięcie zajęć z udziałem wszystkich prowadzących i uczestników. Wybór pięciu najlepszych książek poetyckich dla dzieci wraz z rekomendacjami.
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury
Prowadzący
Zajęcia dla uczestników projektu „Jak w nowoczesny sposób promować księgarnię".
10:00 / Podsumowanie
Dariusz BUGALSKI, Natalia MALEK, Aleš ŠTEGER: Wspólna dyskusja oraz zamknięcie zajęć z udziałem wszystkich prowadzących i uczestników. Wspólne zebranie i opracowanie „Księgi dobrych praktyk w promocji i marketingu”.
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury
09:00 / Piotr ŚLIWIŃSKI: Wiersze modne. Jak w tym sezonie nosić się lirycznie.
10:00 / Barbata PIEGDOŃ-ADAMCZYK: Jak się robi „Magazyn do czytania”
Więcej
Niezbędnik
transport
miejsca wydarzeń
baza noclegowa
premiery
-
Różni AUTORZY100 wierszy wolnych z Ukrainy
-
Jurij ANDRUCHOWYCZPiszą, więc żyją
-
Serhij ŻADANHistoria kultury początku stulecia i inne wiersze
-
Marek VADASUcieczka
-
Claudiu KOMARTINkobalt
-
Aleš ŠTEGERKsięga rzeczy
-
Maja URBANStatua wolności
-
Miron BIAŁOSZEWSKIZ dnia robię noc
-
Tomek GROMADKAKomunizm, gówno i może cię kocham
-
Katarzyna JAKUBIAKObce stany
-
Maria KRZYWDAWszystko dobrze
-
Philip LARKINŚnieg w kwietniową niedzielę. 44 wiersze
-
Marcin MOKRYżywe linie nowe usta
-
Nick CAVEWiara, nadzieja i krwawa łaźnia
-
Nick CAVERewolta w niebie
-
Nick CAVEPieśń torby na pawia, wyd. 2 (poprawione)
-
Różni AUTORZYRomantyczność 2022
-
Bérengère COURNUTZ kamienia i kości
-
Najat EL HACHMIOstatni patriarcha
-
Hałyna KRUKKtokolwiek, tylko nie ja
-
Krzysztof CHRONOWSKINieobecność
-
Julek ROSIŃSKIstreszczenie pieśni
-
Przemysław SUCHANECKIO
-
Karolina SAŁDECKARekuhkara
-
Henri MICHAUXMeskalina i muzyka
-
Laura OSIŃSKAZmyśl [ ] Zmysł
info
realizatorzy
multimedia
dziennikarze
wolontariat