Przyszłość literatury
65 artystek i artystów z 9 krajów z Europy i Azji, 33 czytania w ramach 12 głównych wydarzeń, 3 wieczorne koncerty, debaty oraz rozmowy i finał z wręczeniem festiwalowych nagród w ramach sceny na plaży, a także 260 godzin zajęć prowadzonych przez 42 osoby w 30 pracowniach warsztatowych, szkoleniowych i edukacyjnych z udziałem 350 uczestniczek oraz uczestników zakwalifikowanych spośród blisko 600 zgłoszeń – tak w pigułce prezentuje się 29. edycja TransPortu Literackiego, najstarszego metrykalnie, ale wciąż najmłodszego duchem festiwalu literackiego w Polsce, który pod hasłem „Przyszłość literatury”, odbędzie się między 6 a 9 czerwca w Kołobrzegu.
Jako gościni specjalna wystąpi jedna z najbardziej rozpoznawalnych na świecie poetek feministycznych – Hiromi ITŌ z Japonii, której pierwszy w Polsce wybór wierszy ZabićKanoko w przekładzie Anny ZALEWSKIEJ trafi do księgarń 10 czerwca. Festiwalowa publiczność będzie miała okazję poznać twórczość ostatniej siódemki autorek i autorów z „Nowego europejskiego kanonu literackiego”. Do tego grona należą: pisarka dla dzieci Rūta BRIEDE (Łotwa), poetki Doireann NÍ GHRÍOFA (Irlandia) i Ieva TOLEIKYTĖ (Litwa), poeta Dimityr KENAROW (Bułgaria), prozaiczki Rumena BUŽAROVSKA (Macedonia) i Lisa KRÄNZLER (Niemcy) oraz prozaik Bjørn RASMUSSEN (Dania).
Oficjalną część festiwalu otworzy esejem o przyszłości literatury Inga IWASIÓW, która w premierowym cyklu „TransNowa Książka”, zaprezentuje także Widoki z okna w podróży służbowej. Towarzyszyć jej będzie Joanna ROSZAK z kompendium wiedzy na temat związków literatury z filmami i serialami – Poezja w odcinkach. Wiersze w czasach Netflixa. Rozmowę z autorkami poprowadzi Justyna SOBOLEWSKA. Kolejnego dnia w tym samym cyklu poznamy książki, które skupiają się m.in. na tematyce ról kobiet w dzisiejszym społeczeństwie – Wybór stand-upów Justyny BARGIELSKIEJ, trule Joanny MUELLER i Kryptodom Katarzyny SZAULIŃSKIEJ.
Literackie wydarzenia pierwszego i drugiego dnia na scenie Regionalnego Centrum Kultury rozpoczną czytania „Nowych poetyckich i prozatorskich głosów z Polski”. Wystąpią laureatki i laureaci ubiegłorocznego Połowu: Karol BRZOZOWSKI, Magdalena GENOW, Aleksandra GÓRECKA, Julia JANKOWSKA, Aleksandra KASPRZAK, Małgorzata KOŚLA, Edyta OŁDAK, Kamil PLICH, Maciej WNUK, Łukasz WOŹNIAK. Debiutanckie książki, będące efektem Pracowni, zaprezentują: Agata DYCZKO (Żukowo), Jakub GRABIAK (Pomyśl ciało jako czółno, które płonie), Ola LEWANDOWSKA (jesteśmy pierwszą ciemnością tego lata), Joanna ŁĘPICKA (Zeszyt ćwiczeń).
Powróci także „Muzyka słowa” z czytaniami z premierowych książek: Romana HONETA (pamięć niczyja, ciało moje), Grzegorza KWIATKOWSKIEGO (Zagadka), Przemysława OWCZARKA (Katawotra), Julii SZYCHOWIAK (Do środka), Grzegorza WRÓBLEWSKIEGO (Ra). Autorką muzycznej oprawy wszystkich czytań będzie w tym roku Malina MIDERA – najmłodsza w tej roli w historii festiwalu artystka, która dodatkowo wystąpi na finał imprezy jako liderka MIDI 4 z wydaną właśnie płytą Cats, Dogs and Dwarfs. Dzień wcześniej usłyszymy PIN PARK, a koncerty zainauguruje kolejny nowy muzyczny głos z Polski – urodzony w 2003 roku Tymek PAPIOR.
Występy muzyczne, a także prowadzone przez Antonię TOSIEK i Jakuba PSZONIAKA wieczorne rozmowy wokół premierowych książek, debata „Przyszłość literatury” z udziałem m.in. Jerzego JARNIEWICZA i Beata STASIŃSKIEJ, nagrody: „Koło brzegu poezji i prozy 2024” za najlepsze festiwalowe czytanie (ufundowanej przez Coffeedesk i przyznawanej przez kołobrzeską młodzież) oraz „Książka z Biura 2024” dla TransPortowej nowości (nagroda od publiczności i czytelników Legimi), wreszcie prezentacja stypendium twórczego Fundacji Krajowego Depozytu Książkowego na pracę nad debiutancką książką – to wszystko wydarzy się na scenie na plaży przy Saltic Beach Bar.
Pracownie dla piszących, zajmujących się dramatem i przekładem, branżowe spotkania bibliotekarzy, księgarzy, nauczycieli i zajęcia dla młodzieży z kołobrzeskich szkół odbywać się będą w Blue&Green Baltic Hotel. Wśród prowadzących: Gabriela BAR, Agata DĄBEK, Julia FIEDORCZUK, Zuzanna GAIŃSKA, Georgina GRYBOŚ, Aleksandra GRZEMSKA, Aleksandra JEŻEWSKA, Artur KAWA, Eliza KĄCKA, Barbara KLICKA, Małgorzata LEBDA, Mateusz MUSZYŃSKI, Edward PASEWICZ, Kira PIETREK, Magdalena PYTLAK, Bianka ROLANDO, Jakub SKRZYWANEK, Agnieszka SMARZEWSKA, Justyna SOBOLEWSKA, Bogusława SOCHAŃSKA, Dorota STROIŃSKA i Roman WOJCIECHOWSKI.
Organizowany od połowy lat dziewięćdziesiątych festiwal przyczynił się do zmiany postrzegania literatury. Wypromował grono autorów i autorek, którzy dzisiaj należą do najczęściej nagradzanych. Eksperymenty z formą prezentacji książek, łamiące stereotypowe wyobrażenie o spotkaniach autorskich, stały się inspiracją dla organizatorów wielu wydarzeń literackich. To tutaj wymyślona i wręczana była Wrocławska Nagroda Poetycka Silesius. Biuro Literackie zainicjowano też starania Kołobrzegu o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury. Na przekór przywiązaniu do zasad marketingowych impreza zmienia nazwy oraz miejsca wydarzeń i wkrótce rozpocznie czwartą dekadę działalności.
Motywem przewodnim 29. edycji jest „Przyszłość literatury” – taki tytuł nosi debata, która została zainicjowana w styczniu w Magazynie Literackim biBLioteka. W cyklu tekstów eksperci starają się przybliżyć przyszłość, która czeka osoby tworzące, animujące oraz czytające literaturę. Zamiast spoglądać wstecz, obchodzący wkrótce trzydziestolecie (inauguracja działań we wrześniu) festiwal wybiega w przyszłość, zadając pytania: co dalej z literaturą piękną, jaka będzie rola twórców i twórczyń literatury, jaka jest przyszłość uczelni kształcących osoby zajmujące się literaturą, a także jak sztuczna inteligencja wpłynie na przyszłość literatury.
Imprezie towarzyszą: Unia Europejska, Miasto Kołobrzeg, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego, a także Danish Arts Foundation, Latvian Literature, Ministerstwo Kultury Macedonii Północnej, The Japan Foundation Goethe-Institut. Nagrody i stypendia zostały ufundowane przez: Coffeedesk, Fundację Krajowy Depozyt Biblioteczny i Legimi. Wydarzenie wspierają RCK i Dealerzy Kultury oraz Akademia Sztuki w Szczecinie, Blue&Green Baltic Hotel MediSPA&fit, DG Light & Sound, Kartonik, Komunikacja Miejska, Pufa Design, Saltic Resort & SPA Grzybowo, Teatr Współczesny w Szczecinie i ZAZ.
dni
godziny
minuty
sekundy
Zapowiedź
PRZYSZŁOŚĆ LITERATURY
Zwiastun festiwalu TransPort Literacki 29, który odbędzie się między 6 a 9 czerwca w Kołobrzegu. REALIZACJA: Kacper ZAMARŁO. POMYSŁ: Artur BURSZTA. GŁOS: Przemysław BLUSZCZ. GRAFIKI: Klaudyna BANASZ. MUZYKA: Malina MIDERA.
Wiadomości
TransPort Literacki 29: Kierunek literatura
W Kołobrzegu spotkaniem z Hiromi ITŌ z Japonii oraz wręczeniem festiwalowych nagród Coffeedesk „Koło brzegu poezji i prozy” i Legimi „Książka z Biura 2024” z finałowym koncertem Maliny MIDERY i Midi 4 zakończyła się 29. edycja TransPortu Literackiego. Najstarszy tego typu festiwal w Polsce po raz kolejny udowodnił, że opinie na temat kryzysu czytelnictwa i […]
WięcejTransPort Literacki 29: Niezbędnik festiwalowy
TransPort Literacki 29 potrwa w tym roku cztery dni między 6 a 9 czerwca. Podobnie jak w kilku ostatnich latach rozpocznie się wieczorem w czwartek i zakończy w niedzielę w południe. To będzie trzecia edycja imprezy w czerwcu. Co jeszcze warto wiedzieć o festiwalu? TransPort Literacki 29 potrwa w tym roku cztery dni […]
WięcejTransPort Literacki 29: Rozmowy na początek i koniec
Festiwalowa scena na plaży będzie w tym roku miejscem tradycyjnych już rozmów. Pierwszego wieczoru – 6 czerwca o godzinie 21:00 – będą to „Rozmowy na początek”. Drugiego dnia – „Rozmowy pomiędzy”. Trzeciego – „Nagrody na koniec”.
WięcejTransPort Literacki 29: Nowe poetyckie i prozatorskie głosy z Polski
Czy organizowany od połowy lat 90. przez Biuro Literackie festiwal to od trzech dekad najlepsze miejsce do zadebiutowania: książkowego, scenicznego i artystycznego? Tutaj po raz pierwszy publicznie pojawił się Eugeniusz Tkaczyszyn-Dycki, premierowe koncerty miały Strachy na Lachy oraz projekt Jurija Andruchowycza i Karbido. Tutaj jako poetka, potem prozaiczka i w końcu jako tłumaczka pierwsze kroki stawiała Julia Fiedorczuk.
WięcejTransPort Literacki 29: Festiwalowe nagrody i stypendia
W tym roku TransPortowi Literackiemu towarzyszą dwie nagrody oraz stypendia twórcze dla autorek i autorów przed książkowym debiutem. Wręczenie głównych wyróżnień odbędzie się podczas finału festiwalu – w sobotę 8 czerwca o godzinie 21:00 na scenie na plaży przy Saltic Beach Bar.
WięcejTransPort Literacki 29: Europa i Azja
Rozpoznawalność festiwalu literackiego w kraju i na świecie buduje niezmiennie lista zapraszanych autorek i autorów. Forty, Porty, Stacje i TransPorty Literackie odwiedzili już twórcy z 49 krajów. W tym roku w Kołobrzegu poznamy twórczość ósemki autorek i autorów z Europy oraz Azji.
WięcejTransPort Literacki 29: Ruszają Pracownie online
260 godzin zajęć prowadzonych przez 42 osoby w 28 pracowniach warsztatowych, szkoleniowych i edukacyjnych z udziałem 350 uczestniczek oraz uczestników zakwalifikowanych spośród blisko 600 zgłoszeń.
WięcejZapowiedź z Biura / Rūta BRIEDE Pies, który rozweselił smutki
Ostatnią książką dla najmłodszych czytelniczek i czytelników „Nowego europejskiego kanonu literackiego” będzie Pies, który rozweselił smutki Rūty Briede (R.B.) z pięknymi ilustracjami Elīny Brasliņy w przekładzie Agnieszki Smarzewskiej. Publikacja otrzymała Międzynarodową Nagrodę im. Jānisa Baltvilksa w dziedzinie literatury dziecięcej i książki artystycznej w 2017 roku. Pewnego dnia miasto osnuły chmury czarnego dymu. Ukradły wszystkie kolory […]
WięcejTransPort Literacki 29 zmieni „Przyszłość literatury”
65 artystek i artystów z 9 krajów, 33 czytania w ramach 12 głównych wydarzeń, 3 wieczorne koncerty, debaty oraz rozmowy i finał z wręczeniem nagród w ramach sceny na plaży, a także 260 godzin zajęć prowadzonych przez 42 osoby w 30 pracowniach warsztatowych z udziałem 350 uczestniczek oraz uczestników – tak w pigułce prezentuje się 29. edycja TransPortu Literackiego
Więcejuczestnicy
- TWÓRCZYNIE I TWÓRCY Z ZAGRANICY
- TŁUMACZKI I TŁUMACZE
- AUTORKI I AUTORZY Z POLSKI
- NOWE GŁOSY Z POLSKI
- MUZYCY
- PROWADZĄCE I PROWADZĄCY
- PROWADZĄCY PRACOWNIE
- Gabriela BAR
- Iwona BASSA
- Agata DĄBEK
- Aleksandra GRZEMSKA
- Ola JEŻEWSKA
- Artur KAWA
- Eliza KĄCKA
- Barbara KLICKA
- Małgorzata LEBDA
- Mateusz MUSZYŃSKI
- Edward PASEWICZ
- Kira PIETREK
- Bianka ROLANDO
- Jakub SKRZYWANEK
- Justyna SOBOLEWSKA
- Roman WOJCIECHOWSKI
- Anna CIEPLAK
- Agata DYCZKO
- Julia FIEDORCZUK
- Zuzanna GAIŃSKA
- Hiromi ITŌ
- Inga IWASIÓW
- Jerzy JARNIEWICZ
- Grzegorz KWIATKOWSKI
- Ola LEWANDOWSKA
- Joanna MUELLER
- Joanna ŁĘPICKA
- Przemysław OWCZAREK
- Magdalena PYTLAK
- Jakub PSZONIAK
- Joanna ROSZAK
- Agnieszka SMARZEWSKA
- Bogusława SOCHAŃSKA
- Beata STASIŃSKA
- Katarzyna SZAULIŃSKA
- Dorota STROIŃSKA
- Anna ZALEWSKA
- Georgina GRYBOŚ
Program
- Dimityr KENAROW
- Doireann NÍ GHRÍOFA
- Ieva TOLEIKYTĖ
- Jerzy JARNIEWICZ
- Magdalena PYTLAK
- Malina MIDERA
- Rumena BUŽAROVSKA
- Lisa KRÄNZLER
- Bjørn RASMUSSEN
- Bogusława SOCHAŃSKA
- Dorota STROIŃSKA
- Malina MIDERA
Rozmowy o premierowych książkach. Prowadzenie: Jakub PSZONIAK i Antonina TOSIEK.
WięcejTymek Papior. Finałowy koncert pierwszego dnia festiwalu.
WięcejPrezentacja książki Pies, który rozweselił smutki w przekładzie Agnieszki Smarzewskiej w wykonaniu Zuzanny GAIŃSKIEJ z udziałem autorki z Łotwy i tłumaczki. Muzyka: Malina MIDERA.
WięcejOficjalne otwarcie festiwalu i premiera eseju o przyszłości literatury. Muzyka: Malina MIDERA.
WięcejCzytanie z premierowych książek: Żukowo, Pomyśl ciało jako czółno, które płonie, jesteśmy pierwszą ciemnością tego lata, Zeszyt ćwiczeń. Muzyka: Malina MIDERA.
WięcejUczestnicy
Prowadzący
Czytanie z premierowych książek: Zwierzęta apokryficzne, Skry na mrok, Czerwony śliski pałac oraz rozmowa z udziałem autora z Bułgarii i autorek z Irlandii (udział online) i Litwy oraz tłumaczy Jerzego JARNIEWICZA i Magdaleny PYTLAK. Prowadzenie: Antonina TOSIEK. Muzyka: Malina MIDERA.
WięcejCzytanie z premierowych książek: Widok z okna w podróży służbowej i Poezja w odcinkach. Wiersze w czasach Netflixa oraz rozmowa z udziałem autorek. Prowadzenie: Justyna SOBOLEWSKA. Muzyka: Malina MIDERA.
WięcejCzytanie z premierowych książek: pamięć niczyja, ciało moje, Zagadka, Katawotra, Do środka, Ra. Muzyka: Malina MIDERA.
WięcejProwadzący
Rozmowa o „Przyszłości literatury”. Prowadzenie: Justyna SOBOLEWSKA.
Więcej
PIN PARK. Finałowy koncert drugiego dnia festiwalu.
WięcejCzytanie z książki Połów. Poetyckie i prozatorskie debiuty 2023. Muzyka: Malina MIDERA.
WięcejUczestnicy
Prowadzący
Czytanie z premierowych książek: Mój pan mąż, Poniewczasie, Skóra to elastyczna osłona, która otacza całe ciało oraz rozmowa z udziałem autorek z Macedonii i Niemiec, autora z Danii (udział online) oraz tłumaczek Bogusławy SOCHAŃSKIEJ i Doroty STROIŃSKIEJ. Prowadzenie: Inga IWASIÓW. Muzyka: Malina MIDERA.
WięcejProwadzący
Czytanie z premierowych książek: Wybór stand-upów, trule, Kryptodom oraz rozmowa z udziałem autorek. Prowadzenie: Joanna ROSZAK. Muzyka: Malina MIDERA.
WięcejWręczenie nagród: „Koło brzegu poezji i prozy 2024” ufundowanej przez Coffeedesk za najlepsze festiwalowe czytanie i przyznanej przez kołobrzeską młodzież oraz „Książka z Biura 2024” dla festiwalowej nowości przyznanej przez festiwalową publiczność i czytelników Legimi. Prezentacja stypendium twórczego Fundacji Krajowego Depozytu Książkowego na pracę nad debiutancką książką. Prowadzenie: Antonina TOSIEK.
WięcejMIDI4. Finałowy koncert trzeciego dnia festiwalu.
WięcejProwadzący
Zajęcia dla finalistek i finalistów projektu „Połów. Poetyckie debiuty 2024”.
Uczestnicy i uczestniczki: Jakub Belina-Brzozowski, Bartosz Dłubała, Michał Dziedzic, Michał Janik, Adam Jaworski, Przemysław Krall, Weronika Łęska, Milo Migacz, Piotr Niewiadomski, Piotr Okniński, Natalia Roguz, Natalia Szumna
WięcejProwadzący
Zajęcia dla finalistek i finalistów projektu „Połów. Prozatorskie debiuty 2024”.
Uczestnicy i uczestniczki: Rafał Blecharz, Martyna Czech, Agnieszka Gołkowska, Katarzyna Klein, Paulina Kolasińska, Damian Koryl, Patrycja Mierzejewska, Marta Składanek, Eliza Studzińska, Mira Suchowiejko-Opolska
WięcejProwadzący
Zajęcia dla laureatek i laureatów projektu „Połów. Poetyckie debiuty 2023”.
Uczestnicy i uczestniczki: Karol Brzozowski, Aleksandra Górecka, Jakub Gutkowski, Julia Jankowska, Kamil Plich, Łukasz Woźniak
WięcejProwadzący
Zajęcia dla laureatek i laureatów projektu „Połów. Prozatorskie debiuty 2023”.
Uczestnicy i uczestniczki: Marcin Czerniawski, Magdalena Genow, Aleksandra Kasprzak, Małgorzata Kośla, Edyta Ołdak, Klaudia Pieszczoch, Maciej Wnuk, Łukasz Wojtysko
WięcejZajęcia dla poetek i poetów przed debiutem.
Grupa Grzegorza Kwiatkowskiego: Aleksandra Bartelska, Artur Boratczuk, Agata Charuba-Chadryś, Marta Ciążela, Anna Gawęda, Piotr Jasiński, Agata Ewa Kordecka, Cezary Lewanowicz, Katarzyna Liebrecht, Dorota Łapa-Maik, Zuzanna Ossowska, Małgorzata Szymkiewicz-Misztal
Grupa Oli Lewandowskiej: Martyna Ćwiąkała, Dagmara Dudor-Dziechciowska, Zuzanna Kozłowska, Wiktor Korczak-Kubalski, Madina Mach, Kuba Olszak, Olga Pankalla, Amelia Pudzianowska, Marta Szczygieł, Olga Turno
Grupa Joanny Łępickiej: Agnieszka Charzyńska, Julia Gader, Anna Grzybek, Magdalena Kowalska, Jakub Krzeszowski, Emilia Kuncewicz, Zuzanna Legan, Antonina Patelska (tal), Anna Resler, Maciej Sołtysik, Alicja Węcławiak
Grupa Przemysława Owczarka: Gracjan Bachurewicz, Monika Bistuła, Jagoda Dobecka, Andrzej Ilczewski, Tomasz Krasiński, Maciej Krotke, Anna Krzewska, Izabela Makowska, Alicja Rosińska, Aneta Sarnowska-Frank, Anna Wąsowicz, Anna Wierzbicka (Rosłoniec)
Grupa Kiry Pietrek: Joanna Balas, Anna Borkowska, Michalina Cendrowska, Konstanty Famulski, Karina Jurewicz, Mikołaj Musielak, Klaudyna Saczuk, Wojciech Sawala, Magda Szczepaniak, Katarzyna Strębska, Sylwia Walicka, Jan Zawadowski
Grupa Bianki Rolando: Paweł Banach, Krzysztof Buszewicz, Julia Drozd, Magdalena Grenda-Kurmanow, Robert Jaruszowiec, Joanna Jesionek, Natalia Kostrzewa, Aleksandra Kuśnierkiewicz, Mikołaj Kustra, Agnieszka Laudowicz, Anna Łagodzka, Ewa Wyrembska
Grupa Joanny Roszak: Mateusz Czapczyk, Anna Fidos, Maja Gaweł, Filip Jakimiszyn, Wikta Kłosińska, Michał Łagowski, Kinga Markowska, Bartosz Marzec, Marianna Mokoszyło, Nikoleta Saluk-Kopel, Paulina Szatkowska, Krzysztof Wysłouch
WięcejZajęcia dla prozaików i prozaiczek przed debiutem.
Grupa Iwony Bassy: Zuzanna Bober, Michał Bownik, Adam Bułat, Andrzej Głuszak, Jakub Jakubik, Weronika Jońska, Kaja Kędzioł, Julia Klimek, Helena Piecuch, Joanna Sieradzka, Wojciech Wróbel, Kinga Zemła
Grupa Agaty Dyczko: Aleksandra Bąk, Justyna Hrycyk, Paulina Mikulska, Michał Bruno Miszczuk, Kamila Pazgrat, Łucja Olszewska, Miłosz Piotrowski, Anastazja Diana Pluta, Kamil Podolski, Wawrzyniec Stańczyk, Agata Sucharska, Maria Teresa Sukow
Grupa Elizy Kąckiej: Andrzej Bartnikowski, Mateusz Bartoszek, Agata Biłas, Przemysław Bogusz, Magda Fertacz, Anna Łoniewska, Piotr Michalski, Aleksandra Paduch, Magdalena Przybysz, Iwona Stefańczyk, Monika Ślizowska, Michał Wachnicki
Grupa Barbary Klickiej: Magdalena Bazylewicz, Paulina Goch-Kenawy, Krzysztof Huber, Zuzanna Krzysztofik-Wolszczak, Jakub Mejer, Iwona Michalak, Maria Piasecka, Iwona Radomska-Embingier, Paweł Rogalski, Piotr Jakub Wąsowski, Anita Woźniak, Grzegorz Woźniak
Grupa Agnieszki Smarzewskiej: Marta Domagało, Martyna Groth, Sylwia Iwańska, Anna Kowalska-Żelewska, Tomasz Łachnik, Weronika Serafin, Milena Staluszka, Jolanta Staszak , Marta Szczepanik-Filary, Agnieszka Wawrzaszek, Maria Znamierowska (Głuszkowska)
Grupa Justyny Sobolewskiej: Małgorzata Bargielska, Maciej Bidacha, Marta Falecka, Marcin Gołąbek, Marta Jagniewska-Bargetto, Daria Kubisiak, Agata Mularczyk, Grzegorz Reiwer, Agnieszka Walczak, Piotr Walder, Marcin Wilkowski, Magdalena Ziarko
Grupa Beaty Stasińskiej: Dariusz Ademan, Klaudia Ambroziak, Jerzy Babarowski, Marcin Balcerzak, Alicja Beryt, Małgorzata Bożek, Mateusz Cioch, Ireneusz Diuczko, Małgorzata Domurat, Przemysław Górski, Zofia Sawicka, Anna Urbaniak
Grupa Katarzyny Szaulińskiej: Ewa Bartoszewska, Karol Gajewicz, Irena Kołtun, Katarzyna Makarewicz, Agata Marciocha, Radosław Misiewicz, Karolia Niemiec-Gustkiewicz, Anna Osińska, Adam Safaryjski,Jeremiasz Urban, Maja Ziarkowska, Aleksandra Zieńko
Więcej
Prowadzący
Zajęcia dla początkujących dramatopisarek i dramatopisarzy.
Uczestnicy i uczestniczki: Anna Dwojnych, Hanna Dziubińska-Kopka, Alicja Jakubowska, Małgorzata Jędrzejewska, Sara Kałużna, Krzysztof Petkowicz, Joanna Pośpiech, Dominika Spietelun, Magdalea Suchocka, Piotr Sułkowski, Magdalena Wichrowska, Tatiana Zawrzykraj-Kutz
WięcejProwadzący
Zajęcia dla poetek i poetów.
Uczestnicy i uczestniczki: Ewa Frączek-Biłat, Krzysztof Bloch, Monika Maciasz, Adrian Sinkowski, Maciej Skalik
WięcejProwadzący
Zajęcia dla prozaiczek i prozaików.
Uczestnicy i uczestniczki: Emilia Hinc, Patryk Jurek, Przemysław Pawelec, Marcin Teodorczyk, Krzysztof Pacholik
WięcejProwadzący
Zajęcia dla tłumaczek i tłumaczy z języków: angielskiego, duńskiego i niemieckiego.
Grupa z języka angielskiego: Paweł Biliński, Katarzyna Janic, Jakub Karolczyk, Joanna Lewandowska, Anna Luberda-Kowal, Mariusz Mleczakowski
Grupa z języka duńskiego: Zuzanna Zywert, Katarzyna Kamińska
Grupa z języka niemieckiego: Aleksandra Bobrowicz, Katarzyna Karpińska, Elżbieta Kasianik, Jakub Rożdżyński, Maja Sowińska
WięcejZajęcia dla uczestników projektów dla bibliotekarzy.
Czwartek 17:00 / Mateusz Muszyński: Panel wydawcy, czyli jak samemu sprzedawać książki.
Czwartek 18:00 / Roman Wojciechowski: Zrób sobie własną bibliotekę, czyli program Calibre w praktyce.
Piątek 8:00 / Artur Kawa: Promocja czytelnictwa z wykorzystaniem nowych mediów.
Piątek 10:00 / Roman Wojciechowski: Czytniki książek nie gryzą.
Sobota 9:00 / Roman Wojciechowski: Nowy wymiar wypożyczania książek, czyli Secure Digital Lending na przykładzie biblioteki Fundacji Krajowy Depozyt Biblioteczny.
Sobota 10:00 / Artur Kawa i Zuzanna Gaińska: Dyskusyjny Klub Książki Online.
Niedziela 9:00 / Ola Jeżewska: Wszystko fajnie, ale jak, do diaska, to zrobić? Wszystko o TikToku.
Niedziela 10:00 / Artur Kawa: Weryfikacja tożsamości w Internecie – zagrożenia i dobre praktyki.
Uczestnicy i uczestniczki: Marta Bielęda, Andrzej Czapnik, Marta Czerska, Ewa Hełminiak-Soliwodzka, Michał Hynas, Alina Janowicz, Agata Kijanka, Aleksandra Kilczewska, Monika Kopryna, Izabela Korpa-Jarosz,Magdalena Kozłowska, Robert Kuciński, Weronika Kwiatkowska, Ilona Majewska, Małgorzata Mellem-Zwiewka, Małgorzata Mielczarek, Magdalena Pawlak, Renata Płotczyk, Joanna Przybyło, Katarzyna Rasowska, Barbara Reczek, Martyna Replin-Bala, Ewa Saraban, Aneta Świeca, Agnieszka Wasiłek, Agnieszka Wielosz, Sylwia Wróbel, Katarzyna Zieniuk-Romanowska
WięcejZajęcia dla uczestników projektów dla nauczycieli języka polskiego.
Piątek 9:00 / Gabriela BAR: Sztuczna inteligencja w liceum
Piątek 10:00 / Anna ZALEWSKA: Szkoła w Azji
Sobota 9:00 / Inga IWASIÓW: Jak omawiać lektury, których nie chce czytać młodzież
Sobota 9:45 / Jerzy JARNIEWICZ: Po co nam jeszcze wiersze
Sobota 10:30 / Magdalena PYTLAK: Ta sama książka, dwa różne przekłady
WięcejZajęcia dla uczestników projektów dla uczniów z kołobrzeskich szkół ponadpodstawowych.
Piątek 9:00 / Inga IWASIÓW: Porozmawiajmy o podróżach
Piątek 9:45 / Magdalena PYTLAK i Dimityr KENAROW: Skąd wzięły się zwierzęta apokryficzne
Piątek 10:30 / Jerzy JARNIEWICZ: Jak tłumaczy się skry
Sobota 9:00 / Anna ZALEWSKA i Hiromi ITŌ: Wyprawa na daleki wschód
Sobota 10:00 / Gabriela BAR: Jak sztuczna inteligencja zmieni nasze życie
WięcejNiezbędnik
transport
miejsca wydarzeń
baza noclegowa
premiery
-
Jakub GRABIAKPomyśl ciało jako czółno, które płonie
-
Roman HONETpamięć niczyja, ciało moje
-
Ola LEWANDOWSKAJesteśmy pierwszą ciemnością tego lata
-
Joanna ŁĘPICKAZeszyt ćwiczeń
-
Karol BRZOZOWSKIPołów Poetyckie i prozatorskie debiuty 2023
-
Grzegorz WRÓBLEWSKIRa
-
Rūta BRIEDEPies, który rozweselił smutki
-
Jakub GRABIAKPomyśl ciało jako czółno, które płonie
-
Ola LEWANDOWSKAJesteśmy pierwszą ciemnością tego lata
-
Joanna ŁĘPICKAZeszyt ćwiczeń
-
Ieva TOLEIKYTĖCzerwony śliski pałac
-
Dimityr KENAROWZwierzęta apokryficzne
-
Doireann NÍ GHRÍOFYSkry na mrok
-
Joanna ROSZAKPoezja w odcinkach
-
Inga IWASIÓWWidok z okna w podróży służbowej
-
Grzegorz KWIATKOWSKIZagadka
-
Przemysław OWCZAREKKatawotra
-
Julia SZYCHOWIAKDo środka
-
Grzegorz WRÓBLEWSKIRa
-
Roman HONETpamięć niczyja, ciało moje
-
Karol BRZOZOWSKIPołów Poetyckie i prozatorskie debiuty 2023
-
Rumena BUŽAROVSKAMój pan mąż
-
Lisa KRÄNZLERPoniewczasie
-
Bjørn RASMUSSENSkóra jest elastyczną powłoką, która otacza całe ciało
-
Justyna BARGIELSKAWybór stand-upów
-
Joanna MUELLERtrule
-
Katarzyna SZAULIŃSKAKryptodom
-
Hiromi ITŌZabić Kanoko
info
realizatorzy
multimedia
dziennikarze
wolontariat